דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

כרטיסי הנסיעה באמסטרדם

 
כללי התחבורה הציבורית באמסטרדם ובשאר המדינה
חברת  GVB בעיר אמסטרדם בעלת 16 קווי חשמליות ,30 קווי אוטובוסים ארבעה קווי מטרו ,חמישי נחפר כרגע וחמשה חיבורים לקווי מעבורות ושרות האוטובוסים הלילי .

דלפק מידע של התחבורה הציבורית ממוקם מול התחנה המרכזית ,בנוסף ניתן לרכוש בתחנת המידע מפות של האוטובוסים,קווי המטרו וקווי החשמליות ,כרטיסים ,וסיורי תיירים.

קווי התחבורה הציבורית באמסטרדם הכוללים את החשמליות ,קווי המטרו והאוטובוסים נוסעים בין השעות 06:00-00:30 בלילה.

בין השעות 00:30-06:00 ניתן לנסוע באוטובוסים בעזרת כרטיסי GVB  גם בשימוש הנסיעה בלילה, באם אין לך כרטיס ניתן לרכוש כרטיס חד פעמי הנקרא  GVB nachtbus  מנהג האוטובוס , קווי הלילה ופריסתם שונה ממסלולם בשעות היום.

קווי הלילה נקראים  Stationspleinועל האוטובוסים ובתחנות ניתן לראות את כל קווי הלילה ולקבל חינם את מפת האוטובוסים הליליים בתחנות ובמרכזי המידע העירוניים .

כרטיס  OV chipkaart ,הינו כרטיס הנראה כמו כרטיס אשראי ובעל תכונות חכמות , הניתן להטענה לשימושים חוזרים , במסגרת הזמן הנתון של שעה לניקוב, ניתן לעבור בכמה סוגי תעבורה עירונית

כיצד משתמשים בכרטיס :
בעת העלייה לאוטובוס או המעבר בשער הכניסה ,מצמידים את הכרטיס לקורא הכרטיסים המכשיר קורא את הנתונים ,בשלב השני בעת היציאה מהתחנה או הירידה מהאוטובוס או החשמלית יש להעביר אותו שוב בקורא הכרטיסים ואז המכשיר מחשב את היתרה לאחר שהפחית את מחיר הנסיעה.

קיימות שתי מערכות בדיקה לקריאת כרטיסים בתחנות הרכבת או המטרו :
1. עמדת כרטיסים עומדת על עמוד,או לפני שער כניסה או יציאה מהתחנה .
2. בנסיעה באוטובוס או חשמלית יש להעביר את הכרטיס החכם בעת העלייה לפני הסורק ובעת הירידה ,קוראי הכרטיסים נמצאים ליד הדלתות .

כאשר מנסים להתחמק מהתשלום הקנס הוא בסביבות 38 יורו ראו הוזהרתם

אין אפשרות להעביר כרטיס חכם פעמיים באותה עת, לאדם ולאדם נוסף באותו כרטיס ,לכל נוסע צריך להיות כרטיס משלו , בעת הירידה בתחנת רכבת או מטרו מהקרונית לאחר הנסיעה  ניתן לשהות בתחומי התחנה 20 דקות שלאחריהם החישוב מתחיל מחדש .

כרטיס נטען אישי    OV chipkaart, שמחירו  ושתוקפו לחמש שנים ניתן לקבל לאחר מילוי טופס ותשלום 7.5 יורו לשנת 2010 הכרטיס מיועד בעיקר לתושבים ותלמידים וסטודנטים  , השימוש יכול להיות שבועי או חודשי , הכרטיס כולל תמונת המשתמש ותאריך הלידה   ואינו ניתן להעברה ולכן אין אפשרות להחתים אות יותר מפעם אחת לנסיעה , רק כרטיס זה ניתן לחסימה בעת גניבה או אובדן.

כרטיס נטען  אנונימי OV chipkaart  המיועד בעיקר לתיירים ,אנשים שרוצים כרטיס לכמה ימים , מחירו גם 7.5 יורו וגם הוא תקף לחמש שנים, הכרטיס ניתן להעברה לאדם אחר ,משום שאינו אישי מחיר הנסיעה דומה לכרטיס האישי .
 
כרטיס חד פעמי שניתן לרכוש אצל הנהג או במכונות האוטומטיות , התשלום במזומן ומחירו יקר יותר יחסי , בכרטיס החד פעמי ניתן לנסוע לאורך שעה אחת בלבד, מחיר כרטיס חד פעמי לשעה עולה 2.60 יורו ובלילה מחירו 3.5 יורו במחירי שנת 2010 .
 
קיימת גם כרטיסייה ל 12 נסיעות ליליות במחיר 25 יורו .
 
קיימים כרטיסי  Disposable OV-chipkaart  לכמה שעות או לכמה ימים במחירים שונים שאינם ניתנים להטענה מחדש ולשעות הבאות : 24,48,72,96,120,144,168, שעות.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור