דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אמסטרדם ארמון המלוכה Royal Palace-Koninklijk Paleis

 

מיקומו של ארמון המלוכה בכיכר הדאם, הממוקמת במרכז העיר אמסטרדם,תחבורה להגעה בחשמלית בקווים 4,9,16,24,25 יורדים בתחנת Dam , או קווי אוטובוס  1,2,5,13,14,17 גם כן לתחנת Dam , זמן ההגעה מהתחנה המרכזית ברגל לכיכר הוא 10 דקות לערך,וכל החשמליות  היוצאות מהתחנה המרכזית עוצרות בכיכר .

 

בקיץ בחודשים יולי – אוגוסט הארמון פתוח יומי בשעות 11:00-17:00, ובחודשים אחרים נפתח הארמון לביקורים בימים שלישי-חמישי ובסוף השבוע בשעות 12:30-17:00.

 

מומלץ להתקשר לשרות המידע,או לבקר באתר ,לבדיקה מתי הארמון פתוח לסיורים לקהל הרחב.מידע באנגלית ניתן לקבל בטלפון : 31-206204060 או באינטרנט בכתובת www.koninklijkhuis.nl .

ביקורים ללא תשלום מותרים בימי רביעי וראשון אחר הצהרים כאשר הארמון פתוח לביקורי קהל,כאשר בחודשי הקיץ ניתנת הדרכה בהולנדית ואנגלית,כל הסיורים המודרכים יוצאים בשעות 14:00, למידע טלפוני יש להתקשר למספר טלפון : 31-206204060. אין תשלום לילדים מתחת לגיל 6 שנים.

 

הארמון ממוקם בכיכר הדאם,הארמון נבנה במאה ה 17, הארמון בכיכר הוא אחד משלושה ארמונות ,אשר הפרלמנט קבע ושינה את ייעודם  והם משמשים לאירועים ממלכתיים של המדינה,לחגיגות יום המלכה,ולקבלות פנים ממלכתיות, הארמון נפתח לקהל לבודדים ולקבוצות כאשר הארמון אינו בשימוש ממלכתי,יש ובארמון נערכות תערוכות ותצוגות בחודשי הקיץ.

 

בעת הסיור בארמון ,חולפים על פני ציורים ויצירות של אמנים הולנדים מפורסמים,שיצרו ועבדו במאה השבע עשר בהולנד,בל יטעה אותכם מראהו החיצוני של המבנה הפשוט יחסי כיוון שבת שנבנה הוא תוכנן כבית העירייה של אמסטרדם.

 

החללים הפנימיים והחדרים של המבנה מפוארים כיאה לארמון,ניתן לראות תבליטים פסלים וקישוטים על קירות הארמון,תחילת הסיור בקומת הממסד ,שבו נמצא חדר השופטים העשויים משיש,שבו נמצאים פסלי שיש של שופטים הגוזרים את דינם של נידונים ,בפיסול הושקע מאמץ רב, להראות את פרטי הפרטים של הדמויות המפוסלות.

 

מעל למושבם של השופטים,בולטים שלושה תבליטים ,המתארים דמויות ואירועים מהתנ"ך ומהמיתולוגיה,שבהם קיימים סיפורי שיפוט ,לאחר גזר דינם הובלו המורשעים מחדר השיפוט,לחזית המבנה שבו ניצב גרדום ,ובנוכחות הקהל שהתאסף בוצע גזר הדין.

 

בקומת הקרקע ממוקמת מפת תבליט של העיר אמסטרדם ,שלצידה תצוגות אור קוליות של ראשיתה של העיר וצמיחתה לצורתה כיום,ליד התבליט דמותו המפוסלת של האל אטלס המחזיק את כדור הארץ,על רצפת האולם ניתן לראות מפות עולמיות ששורטטו בידי קברניטי הצי ההולנדי בעת שיצאו לגלות יבשות ומושבות,ומראות את חשיבותה וגדולתה של הולנד כשליט הים ומושבותיה.

 

גרם מדרגות מוליך לאולם הישיבות והכינוס של חברי מועצת העיר,מתקרת האולם המעוטרת ומצוירת משתשלות נברשות, מסביב לאולם ממוקמים חדרי המנהלה השונים של מחלקות העירייה,על קירות החדרים תמונות ופסל המתאר את תפקיד המחלקה בעירייה,תמונות נוספות ותבליטים התלויים במקום, מנסות להבין את מלחמת הצדק והיושר ולמנוע את ההתנשאות ולקיחת שוחד.

 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור