דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אמסטרדם כיכר דאם Dam square

 

מיקומה של הכיכר במרכז העיר אמסטרדם,הכיכר מוזכרת בהיסטוריה של העיר בכל מיני קשרים לאורך השנים,בכיכר נערכו קבלות פנים כמו למשל לנפוליון בכניסתו לעיר בשנת כאשר השתלט על העיר  בשנת 1808, מי ששולט על הכיכר הוא הארמון המלכותי המוזיאון משתמש בשרותי אולם העיריה למופעים קלאסיים ותצוגות,כיום הכיכר משדרת את המילה שלום וסובלנות ומאכלסת מאות יונים ותיירים ברחבה שלה.

הכיכר נבנתה במאה  13  כאשר נבנה סכר מסביב לנהר  Amstel  ,למניעת הצפות מים מהים והשתלטות הים על היבשה, בשנות השישים שופצה הכיכר ונכבשה בידי היפים מגודלי שערות,ומאות יונים התנחלו בכיכר,מסעדות רבות,ברים ובתי קפה,חנויות אופנה ובוטיקים  צמחו במקום,הכיכר הפכה ליהלום של העיר,מרכזי קניות כמו : Bijenkorf,Magna Plaza,Maison de Bonneterie  .

 

הפופולאריות של הכיכר כך גדולה עד שנדרש זמן להשיג כסא באחד מבתי הקפה בכיכר,במקום אתם יכולים לצפות לאיזה התרחשות של בילוי או הופעות והיא פעילה סביב השעון בכל ימות השנה,באביב למשל נערכים פסטיבלים ומופעים,בחודשי הקיץ בדרנים,ליצנים ומנגני רחוב מופיעים בכיכר.

 

אבל ללא ספק הארמון המלכותי   Koninklijk Palace  מהווה אטרקציה חשובה במקום,יהלום אמיתי של בית המלוכה,למרות שאינו משמש כיום כמקום מגורי המשפחה המלכותית, הארמון אשר נבנה במאה ה 17 משמש לקבלת פנים ממלכתיות למבקרים במדינה.

 

לצידו של הארמון ממוקם מלון   hotel Krasnapolsky ,בפינה הדרומית של הכיכר ממוקמת אנדרטה ופסל  National Memorial   אשר שנוי במחלוקת לזכרם של לוחמי המחתרת וחיילים אשר נפלו במלחמת העולם השנייה , הלוט הוסר בשנת 1956,האנדרטה מאחסנת אדמה מכל רחבי הולנד,והמושבות  שהיו בשליטת הולנד בעבר,באזור הצפוני ממוקם אובליסק.

 

בכיכר נמצא מוזיאון השעווה  Madame Tussauds ,  והכנסייה החדשה  Nieuwe Kerk .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור