דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה בית האופרה ותיאטרון Gran Teatre del Liceu

 
בית האופרה ותיאטרון   Gran Teatre del Liceu
שדרות  La Rambla, 51-59 רובע Raval 
קווי אוטובוס 14, 38, 59, N9, N12, N15, תחנת מטרו קו 3 ירוק  Liceu
טלפון  4859900
מידע
תחילה אומר כי המקום משגע ,סיירתי בו בסיור פרטי של משרד יחסי הציבור של המבנה ,ביקרתי באולם במרכזי ,מאחורי הקלעים,בחדרי ההלבשה ובאודטוריום  שיופיו נופל מיופיו של האולם הראשי.
 
בית האופרה והתיאטרון השוכן במבנה עתיק,הוקם בשנת 1847 לאחר שהועבר ממבנה אחר שנפתח בשנת 1837,המבנה עבר שתי שריפות ושופץ לאחרונה בשנת 1999  לאחר השריפה בשנת 1994,באולם 2292 מושבים והוא נחשב לאחד הגדולים בברצלונה.
 
המבנה בצורת פרסה בסגנון איטלקי ,הכולל חמש קומות של תאים המופרדים במסך קומות ארבע וחמש יקרות ובדרך כלל התאים נמכרו לבעלי ממון בשאר האולם שורות מושבים מרופדים באדום ,שסודרו בצורה חכמה המאפשרת צפייה טובה ,בתקרת האולם בתוך הכיפה משולבת מערכת תאורה שאין מבחינים בה,ישנם מקרנים המופעלים בזמן המופע להקלה על המתקשים לצפייה,מערכת שמע לתרגום שפת המופע מופעלת באוזניות שמא לטובת הצופים,מערכת תרגום בקטלאניצת מופיעה מעל למסך האולם,בתיאטרון מתקיימים מופעים : ריקוד,מחזות,קונצרטים ורסיטלים בעיקר מופעים שנקנו מבתי אופרה מרחבי העולם או עיבוד מופעים ישנים בווריאציות חדשניות,יש שיתוף פעולה עם בית האופרה של מדריד ,קיים בית ספר לבלט לילדים במקום,ובחלק גדול  מהזמן להקות המקום מופיעות בארצות אחרות.

כמו כן מתקיימים סיורים בתשלום בשעות 10:00,12:00,12:30,13:00,אפשרי גם סיור עצמאי בתשלום,הכוללים :כניסה בכניסה הראשית שבעבר נכנסו בו העשירים בעלי התאים,העם נכנסו בכניסות הצדדיים ,לאחר הכניסה עולים במדרגות המבואה לאולם המראות סאלו דה Miralls ,בחדר היפה המעוטר בציור תקרה שמסביבו  תמונות של זמרים מפורסמים מוזיקאים ורקדנים מן ההיסטוריה.

ניתן להצטלם במבואה ובחדר המראות,בחלק האחורי של חנות המזכרות של המבנה הממוקמת באגף נפרד בחלקו השמאלי של המבנה,מוצגת בחינם מצגת לתולדות המבנה וההיסטוריה שלו לא לוותר.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור