דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

פוניקולור טיבידבו Funicular de Tibidabo

 
פוניקולור טיבידבו   Funicular de Tibidabo
מידע
בכדי להגיע לפוניקולור ,יש להגיע לכיכר קנדי ומשם בימים שהחשמלית הכחולה עובדת יש לעלות עלייה בתחילת הכיכר והרחוב העולה מימין לגן והמזרקה, הניצבים  ליד  תחנת האוטובוס לתיירים ,דרך אחרת בימי השבוע לעלות על אוטובוס מספר 195 הלוקח אותך לתחנתו הסופית ,ששם ממוקמת תחנת הפוניקולור,בנין לבן עם נגיעות כחולות הפוניקולור צבוע לבן ,בכיכר בית קפה השמאלי ובר יינות מימין הצופים לנוף גגות העיר מגובה של כ 400 מטר מראה מלבב ,הקפה מעולה והעוגות המלצה לחניית ביניים או בעלייה או בירידה.
 
כדי לעלות לפארק השעשועים  Tibidabo Amusement Park , מתחנת החשמלית הכחולה שיוצאת מכיכר קנדי למרגלות ההר ,לתחנת    Tibidabo Amusement Park  הממוקמת בתחנה הסופית של הקרונית הכחולה ,במחצית הדרך לפסגה בכיכר  העלייה  בתחנת כיכר  pl. Dr Andreu  ,אורך המסילה 512 מטר, ימי הפעילות של החשמלית היא בימים שבת וראשון ובימי חג, בתדירות 30 שלושים דקות ,בין השעות  10:45-18:45 ,למעשה ישנם ימים נוספים במשך החודש ,אך יש לברר את זה בצורה פרטנית.
 
ניתן גם לעלות לפסגת ההר במונית או ברכב ציבורי,בתחנתו הסופית של הפוניקולור עולים במספר מדרגות לרחבה הכוללת מרפסת נוף ענקית עגולה המקיפה חלק ממתקני הלונה פארק, את מתקני הלונה פארק שאין סביבו גדר וכעשרים מדרגות לכנסיית הלב הקדוש, מאחורי גלגל הענק ממוקם קיוסק על מרפסת הנוף,לקיוסק זה מספר שולחנות וכסאות הצופים לכל העיר בכמעט 360 מעלות,הנקודה הכי גבוהה בעיר פרט למרפסת הנוף מעליה והשייכת לכנסיית הלב הקדוש.
 
ניתן לשבת בשולחנות הללו ללא תשלום  להתבסם ממראה הנוף המיוחד ולתפוס שלווה מגובה של מעל ל  600 מטר  ,לרכוש מזון ושתייה בקיוסק או לא להזמין, או להשתמש במזון ושתייה שהבאתם עמכם,כמו כן קיימות עוד שתי מסעדות במקום,מרפסת זאת משמשת כנקודת מוצא לרוכבי האופנים הבאים לרדת בשבילי ההר.
 
לאחר המנוחה מומלץ לבקר בכנסיית הלב הקדוש הלבנה המורנית ,בעלייה של 20 מדרגות ולאחר מכן לעלום בעוד כחמישים מדרגות לקפלה והבזיליקה הבנוייה מעלייה ובה בחזיתה מרפסת הנוף הגבוהה בעיר.
 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור