דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה רכבלים

 
רכבלים ופוניקולורים בברצלונה
קיים רכבל אווירי בין רובע ברצלנוטה באזור הנמל ,עד לגבעת היהודים   Parque de Montjuich  ראייה ממעוף ציפור ,כאשר קרונית יוצאת כל רבע שעה,המראה מעולה ונותן לצופים הבנה טובה של מבנה העיר ,המחיר לנסיעה הלוך ושוב אטרקטיבית.,  לבעלי לב חזק ,למרומי המגדלים עולים במעלית ומשם בקרוניות מעל לנמלי ברצלונה.
 
טיול  באזור התערוכות והירידים
בקרבת מגדלי הפעמונים בכיכר אספניה ,ממוקמת תחנת רכבת  חשמלית  העורכת סיורים ברחבי הר היהודים בעיקר באטרקציות החשובות ,שני קרונות יוצאים לסיור בן שעה ,אך כדאי לבחון את שעות ההפעלה.
 

החשמלית הכחולה  Blue Tram
קו החשמלית והקרוניות הם משנת 1901 ושימשו את תושבי האזור בתקופתו של פרנקו שימש המקום לקונסוליות הזרות בברצלונה ולביתו הוא, החשמלית הפסיקה את עבודתה לאחר שנים  ובשנת 1990 שופצה החשמלית   Tramvia Blau ופסי המסילה , ושוב היא פועלת  במסילה המקורית והמסורתית שלה, בחלק העליון של העיר,כאשר היא יוצאת מתחנת המוצבת בכיכר קנדי Kennedy Square   לרגלי שכונת טובידבו  הפנים של החשמלית והספסלים מצופים  בציפוי עץ כמו שהייתה במקור בצוות הקרונית כרטיסן ונהג אשר מוכרים כרטיסים טרם העלייה לקרונית במחיר של 4.30 יורו לנוסע,כיום משתמשים בה רק תיירים  .
 
מסלולה מתחיל  בכיכר Kennedy Square דרך כיכר  Dr. Andreu Square ,שהיא מחצית הדרך לעלייה להר, ניתן לעצור בכיכר להכנס או לבית הקפה   או לבית היין הסמוך להתענג על מראה נוף עוצר נשימה ולהינות מקפה טוב ועוגה ,מומלצת עוגת התפוחים.
 
בכיכר זאת ממוקמת גם תחנת המוצא של הפוניקולור ,מבנה לבן צבוע בצבע כחול בחלקו , הפינקולור  הלבן המורכב משתי קרוניות מחוברות העולות למרומי הר  Tibidabo   בשיפוע גדול בינות לקירות חצובים בסלע וקטעי יער וצמחיה האופיינית לאזור ,בתחנה הסופית הממוקמת ברחבת הפארק יורדים ומתחילים בבילוי ,ניתן לבקר בגן השעשועים, ובכנסיית הלב הקדוש   Sacred Heart.
 
במהלך הנסיעה של החשמלית הכחולה במסלולה המטפס להר  מתבוננים בבתים של עשירי העיר הבנויים בסגנונות שונים כולל בתים מהתקופה של האדריכלים המודרניסטים, בתים מודרניים לחלוטין רחבי מידות ומיוחדים בסגנונם מיקומה של השכונה בפאתי העיר מספרי הקרוניות שפעלו  נשאו את המספרים   9,8,7,6, בסך הכל היו  4 קרוניות.
 
בימים כאשר החשמלית הכחולה אינה פועלת מכיכר קנדי לוקחים קו אוטובוס 195 המוביל אותכם לתחנתו הסופית בתחנת הביניים בכיכר ומשם יציאה  בתחנת המוצא של הפוניקולור למרומי ההר בפארק טובידבו  הפוניקולור עובד עד 16:30 .  
אוטובוס מספר 17 מוליך מנמל ברצלונטה דרך שדרות קולום לאורך חוף הים עובר ברחוב המקביל לרמבלס רחוב לינטנה  לכיכר קטלוניה ומשם דרך שדרות גרסייה ומשם לכיכר קנדי ששם יורדים וממשיכים או בחשמלית הכחולה או באוטובוס 195 השכונתי, דרך נוספת היא לקחת את  T2  Tibibus מעבורת האוטובוס  שירות אשר פועל כל יום מסלול מעגלי בין כיכר  קטלוניה עם תחנות שונות לאורך הדרך, בדרך הוא עוצר  במגדל   Torre Collserola  ובפארק גואל.
 
קו  Tibibus T2
פועל רק בחודשי הקיץ, כאשר פארק טיבידאבו פתוח, במסלול מעגלי כל חצי שעה החל מהשעה  11:00, מחיר 2.5 יורו.
 
למרגלות הר היהודים  בתחנת  Paral-lel  ,פועל רכבל ששמו  Funicular de Montjuich    
אורכו של מסלול הכבל  759 מטר,לגובה 102 מטר ב  18 אחוז תלילות,תחנת מטרו מוצא  Paral-lel,  ,נקודת היציאה בכיכר    Dr. Andreu Square  ,לתחנת הסיום בפארק הר היהודים  Parc de Montjuich ,רכבל יוצא בתדירות של 15 דקות כל יום בשעות 08:00-20:00 ,בימי שבת וראשון שעת ההתחלה 09:00.  
 
תחנת ירידה של הרכבל צמודה למצודת הר היהודים ,קרוניות כמו של חיפה בצורת ביצים אין עצירה מוחלטת אך מספיק זמן לרדת מהקרונית למדרכה ,הנוף הנשקף מהקרוניות יפה ,ממש בועת נוף ומנוחה,ישנה נקודת עלייה וירידה ביניים באמצע הירידה באמצע ההר לסיור בפארק,ונקודת סיום באזור המוזיאון ארמון הקטלאני ומוזיאון מירו,משם מחליפים קרוניות בירידה למפלס תחתון של התחנה לירידה לנקודת ההתחלה בכיכר אספנייה.
 
פוניקולור   Gelida funicular
ממוקם ב  l Alt Penedes ,הרכבל לאורך 885 מטר,23% שיפוע,הרכבל מחבר את  Gelida station  ל    RENFE , בתחום המוציציפלי של אזור  Gelida , הרכבל נפתח בשנת 1924.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור