דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה כיכר דל פי Placa del Pi

 
כיכר דל פיPlaca del Pi
לכיכר     מגיעם משדרות הרמבלס 
כיכר דל פי  הסמוכה לשדרת הרמבלאס הינהאחת מפינות החמד של הרובע. היא נקראת כך על שם עץ אורן עתיק, בן למעלה ממאה שנה,הגדל בה Pi =עץ אורן  יש בכיכר כנסיה גותיתSanta Maria del Pi עם חלון רוזטה גדול ,הכניסה לכנסייה מכיכר  Placa del Piאו כיכר  Placa Sant Josep Oriol,שעות פתיחה  09:00-13:00  ובשעות 16:00-20:30.

בכיכר מספר בתי קפה שניתן לשבת בחוץ בקיץ ולהינות מממנוחה מתחת לקרני השמש, הכיכר משמשת את אומני העיר לדוכני זמניים למכירת דברי אומנות ,אומני רחוב ,זמרים,נגני כלי נגינה קבעו את מקומם בכיכר.

רחוב פטריטקסול   Carrer Petritxol
הרחוב הצר הזה שמתחילבכיכר דל פי הוא בעל אופי ואווירה מאד מיוחדים. הוא מפורסם, בין היתר, בשל השוקולד שלו. כאן אפשר היה לשתות שוקו חם כבר במאה ה - 18. לאורך הרחוב מצויים Granjas רבים -  זוהי הגרסה הקטאלונית לבתי-תה, בהם אפשר לשתות לא רק תה, אלא גם ובעיקר אתהשוקו המיוחד.  הרחוב ידוע גם בשל הגלריות לאמנות המצויות בו, ובנוסף להן מתאפיין הרחוב בעבודות הקרמיקה והמוזאיקה שלו המציגות תמונות  ציוריות מתוך ספר מודרניסטי שלסנטיאגו רוסיניול.

באזור  Plaza del Pi   ורחוב Carrer Petritxol,  המהווים את שני החלקים העמוסים של הרובע הגותי, שבו חנויות היסטוריות חושפות את כל הקסם שלהם בשכונה וברחובות הקניות העיקרים, כגון פראן ,Portaferrissa ובעיקר ב  Portal de l Angel, liveliest רחוב הקניות, המקשר את העיר הישנה עם כיכר  פלאזה Cataluna.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור