דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה קאזה בטלו casa batllo

 
קאזה בטלו  casa batllo
כתובת    Passeig de Gracia, 33  רובע  Eixample
תחבורה  תחנת מטרו  L2, L3, L4 Passeig de Gracia  ,או  תחנת מטרו  Liceu  קווי אוטובוס 7, 16, 17, 22, 24, 28.
פתוח בשעות 09:00-20:00 בכל יום.
מידע
הבניין תוכנן בידי גאודי שופץ בשנים 1904-1906,המחשבה הדתית של האומן ,אשר היתה מאחורי השיפוץ הוא האגדה על הפטרון של ברצלונה המציל את הנסיכה מן הדרקון.המבנה נבנה בשנת 1907,הגג נראה כאילו גב דרגון מכוסה קשקשים,המבנה הוא הקטן והקדום במבנים אשר ניבנו בהשראתו של גאודי ברחוב Passeig de Gracia ,חזית הביניין מיוחדת אך הגג והמוטיבים שלו הדקורטיביים מרשימים יותר,גאודי Casa Batllo.
 
לבניין עמודי תמיכה מסיביים הדומים לכף רגל של ממותה ענקית,והגג יוצרים את הרושם של משהו או זוחל טרום פרה היסטורי ,המרפסות נראות קן ציפורים תלויים.
 
ישנם קווים קבועים או זוויות של 90 מעלות לבניין,והקירות נראים כגלים נעים.בגגו מעוות בקווים עגולים ,על הקירות כדרכו שיבות חתיכות חרסינות צבעוניות,ובבניין ניכר השתלבות חומרים שונים בבניה, במבנה ניתן לבקר בביקור הכולל את הקומה העיקרית ועליית הגג ביקור רק באחד מהם זול יותר.
 
שלושת המבנים אשר מהווים את Block of Discord  עוצבו בידי שלושה אדריכלים הנקראים מודרנים ,הבלוק הכולל את שלושת המבנים מכונה הבלוק של חסרי ההרמוניה והם :Casa Lleo Morera אשר עוצב בידיDomenech i Montaner s,מבנה Casa Amatller שתוכנן בידי Puig i Cadafalch s, מימינו המבנה של גאודי  Casa Batllo,שלושת המבנים אינם פתוחים לקהל.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור