דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קאזה Casa Amattler

 
קאזה אמטלר   Casa Amattler
הכניסה רק לקומת הקרקע במבואה,בחנות השוקולד ובמוזיאון הקטן  בחינם.
Passeig de Gracia, 35   ,רובע  Eixample
תחנת מטרו  L2, L3, L4 Passeig de Gracia   ,או   תחנת מטרו  Liceu   קווי אוטובוס  7, 16, 17, 22, 24, 28.
מידע
הבניין נבנה בשנים  1898-1900  זהו מבנה פרטי שהכניסה מותרת רק למבוא הבית ,במבוא זה נערכות תערוכות מתחלפות הפתוחות לקהל, מיד לפני הכניסה למבנה קאזה   Amatller אריח באדמה מסמן את קילומטר האפס   0, המסמל את מרכז העיר לכאורה מבחינת האדריכל שנאלץ לגלות מספרד בעת עליית שלטון פרנקו.

בבנין המעניין הזה שולבו סגנונות שונים כמו הסגנון הרומי, הגותי ,הפלמי והברוק תוך ביצוע של בנית הבית באמצעות חומרים קלאסיים מהעבר, בית יוקרתי המקושט באלמנטים שונים ושמורים , תוכנן בידיגוזף פואיג , המבנה תוכנן בעבור יצרן שוקולד אנטוניAmatllerשרכש את המבנה בשנת 1898 , המבנה משמש עדיין כמבנה עסקים ומגורים ,החלק העליון הגמלון המשולש בנוסח פלמי.
ניתן להיכנס בחינם למבוא הבית  Casa Amattler ומשם לחנות מזכרות ושוקולד של היצרן,ובהמשך למוזיאון הקטן המורכב משני אולמות תצוגה והמוקדש ליצרן השוקולד ,דגמים ותוכניות אדריכליות לחנות השוקולד של המפעל,אפשר להכין קפה בתשלום והעיקר במבואה ניתן לצלם ולראות את גרם המדרגות ותקרת הזכוכית הצבעונית של חדר המדרגות ובמוזיאון  .

בבנין המעניין הזה שולבו סגנונות שונים כמו הסגנון הרומי, הגותי ,הפלמי והברוק תוך ביצוע של בנית הבית באמצעות חומרים קלאסיים מהעבר.
 
בית יוקרתי המקושט באלמנטים שונים ושימורם תוכנן בידי Puig i Cadafalch, המבנה תוכנן בעבור יצרן שוקולד,והמבנה  משמש עדיין כמבנה עסקים,החלק העליון הגמלון המשולש בנוסח פלמי.
 
שלושת המבנים אשר מהווים את  Block of Discord עוצבו בידי שלושה אדריכלים הנקראים מודרנים ,הבלוק הכולל את שלושת המבנים מכונה הבלוק של חסרי  ההרמוניה  והם :Casa Lleo Morera  אשר עוצב בידי Domenech i Montaner s ,מבנה  Casa Amatller  שתוכנן בידי  Puig i Cadafalch, מימינו המבנה של גאודי Casa  Batllo.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור