דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה ארמון ופארק Pedralbes Palace

 
ארמון ופארק  Pedralbes Palace   
כניסה בתשלום, לילדים מתחת לגיל 12 כניסה חופשית , לסטודנטים ולקשישים מחיר מוזל.
arts Palau Reial de Pedralbes-Museu de la Ceramica
 Av. Diagonal, 686  רובע  Sarria , St . Gervasi
המקום פתוח בימים שלישי -ראשון בשעות 10:00-14:00, סגור ביום שני.
תחבורה קו    מטרו   L3  ירוק לתחנת    Les Corts או לתחנת  Palau Reial, הקרובה ביותר לרובע , קו   L5 , לתחנות  Collblanc . Santa Maria del Mar , קווי אוטובוס  7, 33, 63, 67, 68, 74, 75, 78, 113.
מוזיאוני  הקרמיקה והאומנות הדקורטיבית ממוקמים  בפארק   Palau Reial de Pedralbes  .
מידע
גן הארמון  Jardins del Palau de Pedralbes
הגן המסתתר מאחורי קיר עצי בוגנוויליה לאורך 250 מטר הוא אחד המעוצבים בעיר,בסגנון איטלקי,צרפתי ופזילות אנגליות, הכניסה מבעד לשער ברזל מעוצב מעביר אותך לבריכה סגלגלה אשר במרכזה פסל אשה, מוקף ערוגות פרחים מעוצבות, משטחי דשא במדרון קל ומפל קטן .
 
את האגם מקיפים שני שבילים המוליכים לשדרת עצי לימון, ובינם ספסלי מנוחה וארבעה כדים שצמחים משתלשלים מהם, מהנתיב המרכזי יוצאים שבילים לשיטוט בגן,משני צדדיו בריכות שבמרכזם מזרקות ,כאשר מטפסים במעלה השביל מגיעים לארמון בחלקו האחורי של הגן,בפתח הארמון מרפסת ענקית בצורת חצי עיגול עם מעקה מעוצב ועמודים בשיש לבן.
 
בכיכר הסמוכה נמצא פסלה של איזבלה השנייה אוחזת את בנה אלפונס ה 12 , והבריכה מוקפת בצמחיה,בצידו השמאלי של הארמון משטח דשא גדול בסגנון אנגלי, ובו פסל אשה,
מאחורי המבנה גן פסלים .
 
השביל המתפתל מוליכה את המבקר לפבליון,  הפרגולה ששיחים מקיפים אותו,  שתכנן גאודי ובפינה נוספת פסל דרקון במזרקה של הרקולס, שנעלם שנים רבות מתחת לצמחיה והתגלה במקרה בשנת 1984 בידי גנן שטיפל בשיפור הגן, המזרקה עם מים הניתזים מראשו של הדרקון וארבעה אגני מים משני צדדי המזרקה ספסל למנוחה שהחליף את המקורי בעת השיפוץ ,ולידה בריכה קטנה שצלב עץ לידה .
 
חלק מהעצים הנטועים בגן עתיקים מאוד וחלקם נדירים כמו חלק מהצמחים בגן עוד ספסלים ופסלים שאומנים עיצבו ויצרו אותם.

הארמון Palau de Pedralbes
הארמון  ממוקם בשדרות  686 Av. Diagonal.
הארמון נמצא בחלק המערבי של העיר ,ממש ביציאה מתחנת המטרו ,באזור מגורים של אנשים מהמעמד העשיר והוקם באזור בעל צביון כפרי, באזור ממוקמת קריית האוניברסיטה של העיר.
 
קדם לבית האחוזה הכפרית  שהייתה שייכת  לרוזן גואל שתרם את השטח לבניית ארמון הקיץ והפארק מסביב ,הארמון הישן שנשרף במאה ה  17  ושוב בשנת 1825 ,הארמון שימש את בית המלוכה עד אז כארמון קיץ.
 
הארמון החדש  נבנה בשנים 1919-29 לכבודו של המלך אלפונסו ה 13, סבו של המלך העכשווי חואן קרלוס, סגנונו של הארמון רנסנס איטלקי חדש ובו שלוש קומות , הוא שימש כארמון קיץ למלוכה, חדרי הארמון מעוטרים ומלאים ברהוט עתיק,שטיחים מיוחדים, נברשות תאורה מיוחדות, ואוסף כלי קרמיקה ואוסף אריחי קרמיקה המשמשים כמוזיאון הקרמיקה בברצלונה, חדר קרמיקה מפורסם,מהמאה ה 14 ושימש את קולומבוס כאשר חזר מגילוי אמריקה.הארמון בסגנון בית קיץ שנבנה בסגנון הרנסנס.

הכניסה בתשלום ,המוזיאונים פתוחים בימי שלישי-ראשון בשעות 10:00-18:00 סגור בימי שני
בארמון שני מוזיאונים השוכנים  בארמון העתיק ,אשר בכל אחד מאגפיו נפתח מוזיאון במוזיאונים תערוכות קבועות ומתחלפות,ניתן לקנות כרטיס משולב לשניהם או רק לאחד מהם, לילדים מתחת לגיל 12 כניסה חופשית , לסטודנטים ולקשישים מחיר מוזל.

מוזיאון לאומנות דקורטיבית  Decorative Arts  Museum 
המוזיאון עבר שינויים שנעשו בידי העירייה, כיום פתוח הארמון לקהל הרחב, ומשמש כמוזיאון בעל אוספי תצוגות קבועות ומתחלפות לקרמיקות ,קדרות קטלונית וערבית,ועבודות של האומנים מירו ופיקסו,ובעל גן מעניין.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור