דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה שוק בוקוריה La Boqueria

 
שוק בוקוריה   La Boqueria 
שוק בוקריה ממוקם בהסתעפות משדרות רמבלס ותחילת השוק ליד בית מספר 91 בשדרה, השוק פתוח בכל ימות השבוע החל מהשעה 08:00 – 20:30 השוק סגור ביום ראשון, חלק מהדוכנים נסגרים בשעות הסיאסטה 14:00-16:30 ופתוחים לשעות הלילה.
 
שוק בוקוריה ממוקם בהסתעפות משדרות רמבלס ותחילת השוק ליד בית מספר 91 בשדרה,השוק שמור ונקי,בעיקרו שוק מזון ותוצרת חקלאית מהשדה והים,המכיל בשר,דגים,פירות ים לא לאכול או לרכוש מאכלי ים או דגים, ביום שני לא טרי כי הדייגים לא עובדים ביום ראשון ולכן המוצרים ישנים ,ירקות ופירות,גבינות,תבלינים,ושאר תוצרת חקלאית,וכמובן דוכני אוכל בעיקר סוגי טאפס.
 
מבנה השוק הינו מרובע שבמרכזו שתי מעגלים של דוכני הדגים בשאר הדוכנים נמצאות חנויות לירקות ופירות ,חנויות גבינות בשר דליקטסים ,מאפיות לחם וקונדיטוריה קטנה ,ברים לאוכל,חנויות תבלינים,מיצים פירות .
 
בעת הביקור בשוק לאחר ההלם הראשוני של סידור ציורי הירקות והפירות על הדוכנים מראה שפע הדגים ויצורי המים בשני המעגלים האמצעיים שבמרכז השוק  העושר הצבעוני הריחני יוצרים גירוי עצום,יש להוסיף למראה את כוסות המיצים בעשרות טעמים וקופסאות הפירות החתוכים והטריים במגוון צבעים וסוגים, והרי לך ביקור בשוק מעולה המשמש כדוגמה.
 
בדוכני הדגים הם מסודרים בצורות גיאומטריות או בצורות של פירות ים או אוסף סרטנים היוצרים תמונת סרטן ענק,דגים שאין אנו יודעים מהם או מכירים אותם,טונה כחולה או אדומה, מומלץ לרכוש שיפוד פירות ים טרי שעבר חליטה בשמן,או שיפוד קוביות נקניק וקוביות גבינה עם עגבניות שרי,הכול טרי ונעשה מול עינכם.
 
מומלץ להיכנס למעמקי השוק לפני שקונים או אוכלים לקבלת תמונה טובה יותר של השוק וכמובן לא לקנות מיד בהתחלת השוק מאחר והמחירים יקרים יותר, ביחידה 43 הנקראת  Almacenes del pilar מתמחה באביזרי לבוש ספרדיים,צעיפים ובגדים פתוח 09:30-14:00 ובשעות16:00-20:00.
 
ישנם דוכנים המתמחים  בבקלה  Bacalao, המומחיות קטלאנית של בקלה מלח יבש. צדפות תער,עשרות סוגים של צדפות,קלמרי ועוד
 
מיצי פירות טריים על כל הדוכנים פירות רבים בכניסה לשוק. לכוס רק 1 יורו, הם הציעו מגוון רחב של מיצי תפוזים, תות שדה, קיווי ומנגו, כדי אבטיח ואננס. הייתי מכור על דרקון אדום בצבע מיץ פירות הבהיר כי היה קל ומרענן.
 
 
ניתן לרכוש בשוק תבלינים,עשרות סוגי נקניק ובראשם החמון שהוא נקניק מירכי החזיר התלויים לעשרות בדוכני הבשר,עופות,ברווזים,ארנבות ,שמן,ממתקים,זיתים בעשרות סוגים וגוונים,פירות וירקות במגוון צורות ,סוגים וצבעים ואין לשכוח את דובדבני מלמיליאן שמחירם שני יורו לקילו,פיירות מסוכרים במגוון עצום וכמובן הברים והמעדות המשולבים בין הדוכנים.
 
טעמים מיוחדים ברגל מעושנת של חזיר ,רגיל iberico jamon,rico jamon  מיוחד הוא הנקראiberico jamo   n  דהbellota– צנובר אשר מגיע חיות שמזונם מגיע מהטבע חופשי ביערות אלונים, שנקרא להdehesaלאורך הגבול בין ספרד ופורטוגל, המפורסם בעולם  iberico Jamon חזיר האיברי שנקרא גם  Negra pata  גבינה טובה  Nevat  גבינת כבשים קטלונית
 
בחלקו השמאלי של השוק  ממוקמים השירותיים חצי יורו הכניסה ,מקום נקי ומפוקח בידי מספר עובדים,
 
רחוב   Hospital מצידו השמאלי של שוק בוקוריה לאחר בית 91 בצידו השמאלי של רחוב הוספיטל חנות קטנה של שמונצס מזכרות,כובעים ,חגורות,תכשיטים,נקראת  kush-kush הנחות לישראלים 50% לבדוק יש לה חנות אחות גדולה יותר הנקראתzenith  ברחוב  Boquria .
 
אוכל בבוקריה
הסגנון המקומי היא להגיע לשם לשאול או לקרוא על הלוח מה מנת היום, קיימים ברים עם שרפרפים מוגבהים שעליהם יושבים סועדים ומאחוריהם מצטופפים אנשים האוכלים בעמידה או המחכים לפינוי המושב בשיטת הכסא החם,הכל מתנהל בשקט ובשלווה,המזון מוצג על הדפק ונותר רק להצביע או לדבר ספרדית על מנת להזמין,מחירון מנות תלוי ,חלק מהברים פועלים בשיטת הטאפס ובחלקם ניתן לקבל ארוחה וכמובן כוס יין תוצרת המקום או האזור.
 
היבט מעניין אחר של בוקריה הם טייק אווי  takeaways רובם גם בתחתית בסוף השוק ליד הכיכר דה לה  Garduna  בחניון מעיין שוק איכרים פתוח נוסף , והם אופציה טובה מאוד לאכול בזול וטעים.
בשוק דוכן  El Quim de la boqureia , מאכלי ים,פאייה מחיר סביר.
בר פינוקיו Bar Pinotxo Pinocchio,ארוחת בוקר או אחרת ובירה, בכניסה בצד ימין
דוכן Kiosko Universal  מיד בכניסה שמאלה לא לפספס את מנת המולים
בר בוקריה ,Bar boqueria  פלטה מאכלי ים +בגט+שתייה וקפה 30 יורו לזוג ,לא לפספס את צדפת נאבאחה.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור