דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה מצודת הר היהודים Castell de Montjuic

 
מצודת הר היהודים Castell de  Montjuic
אני ממליץ לרכוש מפה תלת ממדית להר היהודים שבה מצוינים כל האטרקציות ניתן לרכוש את המפה במרכזי המידע או בכניסה למצודה היא עולה חצי יורו אך שווה בהתמצאות באטרקציות המפוזרות בהר.
הכניסה לשטח המבצר ולטיילת חינם  ולחצר הפנימית למוזיאונים ניתן לרכוש כרטיסים בכניסה.
לגבעה מגיעים ברכבל   Funicular de Montjuic , קרוניות הרכבל יוצאות מתחנת מטרו  Paral-lel , הערה: כאשר מגיעים לתחנה בשימוש במטרו, אין צורך לשלם תשלום בעבור הנסיעה ברכבל,הרכבל מגיע למצודה.
מידע
תחנת הרכבל צמודה לחומת  המצודה,הכניסה בחינםלמצודה , נכנסים דרך גשר מעל לתעלה ושער שם יש לפנות בנתיב הימני השמאלי מיועד  לרכבים,  הכניסה למוזיאונים בתשלום וניתן לרכוש כרטיסים בדוכן הכניסה.
 
המבקר חופשי לטייל לאורך החומות,או לנוח בבית קפה הממוקם בין החומות לפני הכניסה בשערי החומה הפנימית, בחלק הפנימי של המצודה ,במגרש המסדרים ממוקם  עוד בית קפה, ,מהחצר עולים במדרגות הממוקמים מעל לשרותים, לנקודת התצפית המרהיבה   Mirador  הממוקמת מעל למבנים המקיפים את מגרש המסדרים על הגג ארבעה נקודות שמירה ומגדל שמירה גדול נוסף, המוזיאון הצבאי נסגר.
 
המצודה פתוחה לקהל בחודשים  אוקטובר-יוני בימי שלישי – שישי בשעות  9:30 – 19:00,בימי שבת  וראשון  עד שעה 20:00 בחודשים  יוני-ספטמבר בימים שלישי –ראשון בשעות  09:30 – 20:00.
 
המצודה הממוקמת על גבעת היהודים  Montjuic  שנבנתה בימי המלך פליפה הרביעי, לאחר מרד האזרחים בשנת 1640,במשך השנים שימשה המצודה העתיקה בימיו של פרנקו למעצר והעלמת 173 אויביו והוצאות להורג בשנים 1936-38 , עד שנת 1960 ולכן היא שנואה כל כך על תושבי העיר .
בשנת 1751,הוטל על המהנדס   חואן מרטין Cermeno  להרוס את החלק הישן במבצר שהוקם בשנת  1640, אשר היה בתוך בסיס של המבצר הנוכחי, הוא שיחזר את המבצר, ואת הטירה יש לצורתה הנוכחית  עם חפיר גדול שניצב מול העיר בצורת זיג זג וחומות מול הים, הוא בנה מאגר מים, בין השנים 1779 -  1799, שיפורו של המצודה אפשר מגורי 3000 אזרחים וחיילים בתחום המצודה.
 
בשנת 1919, במהלך מה שנקרא Canadenca  מחאה, שביתה, בטענה שהיא פגעה פגיעה חמורה בתשתית כל השירות הציבורי,נעצרו ונכלאו  יותר מ -3,000 עובדים .
 
במסלול הסיור נתיב פנוראמי  הנקרא קמי דל מאר אורכו כקילומטר הנמצא על הצוק בקצה המאפשר תצפית נוף מעל גגות העיר והים  הדרך היא בת קילומטר הליכה ומסתיימת בחלק האחורי של האשנבים ליד טירה דל מיראדור Migdia, שהוא בית קטן הנפתח רק בסופי שבוע ,ואשר ניתן בו לקנות משקאות  ולהשכיר אופניים לשימוש על שבילים מיוערים הסמוכים. 
 
כיום המצודה משמשת כנקודת צפייה של 360 מעלות מעל לנמל המסחרי  של העיר,למזחים לנמל וואל והיאכטות,מבט מעל גגות העיר,מוצגי המוזיאון הצבאי העיקריים הועברו למוזיאונים שונים בעיר,הושארו מעט תותחים אימתניים המופנים לכוונים שונים ששימשו להגנת המקום,  המוזיאון הצבאי במבצר מונזואיק בברצלונה נסגר ב 24 במאי 2009, לאחר 47 שנים.
 
בשטחו של המבצר ממוקם מוזיאון הקומיקס Illustrations Museum,המוזיאון פתוח בימי שלישי עד שבת: 10.00-14.00 ו 17.00-20.00 וביום ראשון בשעות 10:00-14:00,המוזיאון מתעד את ההיסטוריה ואת האבולוציה של הזאנר של הקומיקס בספרות הכתובה  הספרדית מהמאה ה  19 ועד היום.   
  
המוזיאון הצבאי הציג עד סגירתו  כלי  נשק בכמות אינסופית יישן וחדש , מדליות, מדים, מפות ישנות, שריון, מודלים של טירות , מפות ודיוקנאות בסדרה של חדרים סביב לחצר המצעדים בקומת הקרקע, המבצר הוא רכוש הצבא ולכן רכוש המדינה ממשלת ספרד לאחרונה החליטה להעביר את מזויאון הצבאי מהמצודה ובסופו של דבר להופכו  למוזיאון השלום, מבעד לחלונות המוזיאון הצבאי נשקף נוף  מעל העיר הנמל והים ולא רק בגלל כלי הנשק והתותחים שהוצגו בו .
 
בשטחו של המבצר ממוקם מוזיאון הקומיקס Illustrations Museum,המוזיאון פתוח בימי שלישי עד שבת: 10.00-14.00 ו 17.00-20.00 וביום ראשון בשעות 10:00-14:00 .
 
המוזיאון מתעד את ההיסטוריה ואת האבולוציה של הזאנר של הקומיקס בספרות הכתובה  הספרדית מהמאה ה  19 ועד היום. 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור