דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

כנסיית סגרדה פמיליה Sagrada Familia

 
כנסיית סגרדה פמיליה Sagrada Familia
הכניסה בתשלום פרט לילדים מתחת לגיל 10 שנים., כרטיסים ניתן לרכוש בקופה בחזית המערבית או בטלפון 902101212
תחבורה תחנת מטרו לתחנת Sagrada  Familia  קו  2, 5 , קווי אוטובוס 10, 19, 33, 34, 43, 50, 51
שעות ביקור  בחודשים  אפריל ספטמבר  בשעות  09:00-20:00 , בחודשים אוקטובר - מרץ בשעות  09:00-18:00,
מידע
בניית הכנסייה התחילה בשנת 1882 בידי אדריכל Francisco del Villar   ובשנת 1983 החל גאודי לטפל בבנייתה עד מותו  בשנת 1926 עקב תאונת דרכים,אך לא ראה בסיומה,למעשה אף אחד אינו יודע מתי תסתיים,המוטיב העיקרי למשנתו  והאמונה שלו בדת היא ההיצמדות לחיקוי הטבע, הכנסייה משמשת כסמל סימבולי של העיר , היא בולטת בנוף העיר,ועדיין מבנה  שאינו גמור.
 
כאשר נכנסים למבנה עצמו מוצאים צוותי בנייה שונים מנופים המתרוממים לתקרת המבנה,חומרי בניין בעיקר ערימות שיש אדירות שמשמשלים לבנייה ולהנחה על הרצפה חוטי חשמל משתלשלים מנקודות אשר יוצמדו לגופי התאורה בעתיד.
 
בניית הכנסייה אמורה להסתיים אולי בשנת 2040, אורכה אמור להיות כמאה מטר ,רוחבה כ  65 מטר , 12.000  מאמינים  יוכלו להיכנס לתוכה בעת ובעונה אחת, לכשתסתיים בניית הכנסייה  יהיו בה כ  18 מגדלים ,בכל צד בשלוש הפינות יהיו 4 מגדלים ובסך הכול 12 כמספר שליחיו של ישו,בגובה 90 מטר,על ארבעת המגדלים האוונגליסטים יהיו פסלים המייצגים קדושים השור  מייצג את סנט לוקס,הגבר המכונף  מייצג את מתיו סנט,הנשר מייצג את סנט גון והאריה מייצג את סן מרקו ,בגובה 120 מטר ,שיקיפו את המגדל הגבוהה  מגדל הבתולה מרי שיבנה מעל לאפסיס  ומגדל המשיח יהושע שגובהו יהיה 170 מטר גובהם הממוצע של המגדלים כ 120 מטר,  לכנסייה שלוש כניסות בחזית הבניין,המסמלות : אמונה,תקווה ואהבה.
 
יש לבחון כל אלמנט בנייה, עיטור או תכנון,על מנת לנסות להבין מה רצה המשורר או יורשיו להביע , טונות של ספרים המפרשנים את הרעיונות והאלמנטים נכתבו,מאות אנשים חבים את תואריהם האקדמיים לעבודות אשר כתבו על הכנסייה והאדריכל, אי אפשר לבקר במקום ולא לחוש איזה שהו רגש או אדישות למבנה הנבנה,כיוון שאולי בשנת 2040 תושלם בניית הכנסייה יצטרכו לכרות עוד הרבה טונות של חול לאלמנטים העשויים מבטון המרכיבים את המבנה.
 
לכנסייה מספר חזיתות על פי מוטיבים שונים כמו:
חזית המולד החזית המזרחית המסמלת את החיים והמוות אותה סיים גאודי עצמו כאשר הוא שילב אלמנטים מסגנון הבארוק עם מוטיבים של בעלי חיים וצמחים, מגדל עץ המולד הברוש ומתחתיו שקנאי ומלאכים, בסיס החזית נשענת על צבים המעידים על יציבות, רק בחזית הזאת ממוקמים כיום חלונות ויטראז אשר עוצבו ושולבו בקיר החזית, 
חזית תהילה בדרום המסמלת את מסמלת  גדולה האלוהים  ,החזית המערבית מסמנת את הלידה.  
חזית הפסיון המסמנת את הסגפנות ואת הסבל והמוות של ישו,כוללת פסלים מעט בוטים הכניסה כולל דלתות גדולות המעוטרות בפסוקים מהתנך . 
חזית הגלורי שבנייתה החלה בשנת 2002 תהייה החזית הגדולה ביותר,עם מוטיבים של המידות הרעות והטובות.
 
באולם התת קרקעי הקריפטה   crypt , קבור אדריכל Antoni  Gaudi, אשר מת בשנת 1926 ,האולם תוכנן במקורו להיות אורוות כיום נמצא בו מוזיאון ומשרדי התכנון של האדריכלים ממשיכי דרכו של גאודי ומשרדו הפרטי, בתצוגה דגמים,סקיצות,תוכניות ורעיונות אשר היו בראשו הקודח של גאודי בקשר לתכנון הקתדראלה, לקח זמן רב לממשיכיו לנסות ולהבין את חלק מרעיונותיו לגבי קווי התכנון.

בביקור בכנסייה בתשלום ניתן לבקר : בקריפטה ,במוזיאון,בחנות המזכרות,במגדלי המולד ודרכם במעלית בתשלום נפרד,עולים כמעט עד הסוף ואז הליכה בשלוש מאות שישים מדרגות !!!  במסלול לולייני שמשמש באותו זמן את העולים ואת היורדים ,מעט בעייתי עקב המסלול הצר, על מנת  להשאיר חלל ריק במרכז המגדלים,עד מרפסת הנוף והגג חוויה למשפחות ולילדים בעיקר הטיפוס לנקודות התצפית בין שני המגדלים המרכזיים גשר בגובה 60 מטר המחבר ביניהם , מרפסת התצפית נתמכת בידי ששה עמודים .

כאשר יוצאים מכל אחת הכניסות מומלץ לשבת על ספסל במתחם על מנת לבחון ולנסות לקלוט מעט מהיקף הרעיון שנבנה עד כה, במקום כניסה עם מספר משרדי מכירת כרטיסים,ניתן בתשלום נוסף ,לקבל במשרד משמאל לכניסה מכשיר שמע המסביר על חלקי הכנסייה בהקשת מספר על פי מפת המקום,כמו כן לאלו המבקרים בהמשך סיורם בפארק גואל ניתן לרכוש כרטיס משולב גם למוזיאון ביתו של גאודי בפארק גואל,אישית ביקרתי והתאכזבתי מדלות המוצגים.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור