דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

כרתים כפר הדייגים פלאקה Plaka

 

כפר הממוקם בחצי האי פלאקה ,חמישה קילומטר צפונית לעיירה אלונדה בחלק הצפון מזרחי של האי כרתים פלאקה ממוקמת 16 קילומטר צפונית מאגיוס ניקולאוס, ממול לכניסה ללגונה של קורפוס (או לגונה של אלונדה), כיום בעת הביקור נתבונן בנמל הדייגים שממנו מפליגים גם לאי המצורעים, נחלוף על פני כמה טברנות מסורתיות ובתים ישנים מקסימים.

העיירה אלדונה מחוברת לפלאקה ,בקו אוטובוס שנוסע בין 2-3 פעמים ביום, בכפר פלאקה שני חופי רחצה עיקריים ,החוף הנקרא מרינה אגיה הממוקם ממול למלון הגדול שממזרח לכפר , ליד החוף ממוקמת הכנסייה הביזנטית אגיה מרינה ולידה בית קבות עתיק, בכדי להגיע לחוף ,עוברים בשביל עפר שליד בית הקברות , חלק מקרקעית הים בסביבת המלון מלאה חלוקי סלע והמקום משמש גם כמקום לדייג חובבני, ביחד עם שירותים בחוף הניתנים על ידי המלון .

החוף השני ממוקם בחלק המערבי של הכפר ,שבו צמחו עצי אשל המצילים על המתארחים ,חוף הדומה לחוף המזרחי ,במרק הליכה קצר ממנו ,ממוקמות טברנות להתרגעות עם כוס משקה ביד.

בשנים האחרונות הפכה פלאקה למקום המושך תיירים, נפתח בה קומפלקס מלונות חדש בחלק הדרומי של הכפר ,חלקם לעשירי העולם ,נפתחו בה מסעדות כמו מסעדת הדגים הפסטות ומאכלי הים Restaurant Thalassa טברנות וחנויות מזכרות חדשות, על מנת לשרת את גל התיירים המגיע לכפר ולמלונות.

כפר נוסף בשם פלאקה ,שאיננו ליד הים ,אלא ממוקם בשרשרת הכפרים שעל הגבעות הסמוכה לעיר חאניה .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור