דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברצלונה טיפים

 
טיפים לעיר ברצלונה
סייאסטה
רב תושבי העיר ברצלונה נוהגים לעשות הפסקה בין השעות 14:00-17:00 על מנת לאכול ארוחה מסודרת ולנוח,במיוחד בקיץ כאשר הטמפרטורות עולות ומבחינתם המנוחה הכרחית,העובדים לרב אינם חוזרים לעבוד לפני השעה 17:00,יום העבודה אינו מסתיים לפני השעה 20:00, בדרך כלל לאחר העבודה התושבים אוהבים להתכנס עם חברים ומשפחה וחיי המשפחה לרב מתקיימים מחוץ לבית בבילוי משותף.
מסעדות
מלצרים ונותני שרות אינם מרוויחים כסף מספיק בעבור עבודתם,ולכן היו בטוחים כי טיפ טוב יכול לשפר את השרות,אבל התנהגות שחצנית ובגאווה תגרום לניכור וזלזול בכם.
 
במסעדות יש המצרפים את מחיר הטיפ בסכום של 10% לחשבון ויכול להיות שלו יצרפו אותו ויש לשלם אותו בנפרד,אבל לא להתנדב לתת טיפ יותר מהנורמה,ניתן להשאיר טיפ מופחת באם הנכם אוכלים רק טפאס.
 
בבתי הקפה ובברים של הטאפס יש תוספת להגשה בשולחנות הממוקמים בחוץ,כמו המלצתנו להמנע מכניסה למלכודות התיירים בשדרות רמבלס עקב המחיר היקר ביותר בעיר במסעדות ובבתי הקפה.
 
מוניות 
במוניות בברצלונה נהוג להשאיר לנהג 10% טיפ על סכום המונה,אבל לנסיעה ארוכה או עזרה בנשיאת מזוודות יש להוסיף מעט יותר, לשוער הסוחב את המזוודות מומלץ לשלם 0.40 יורו לתיק,לחדרן נהוג לשלם בין 0,30-0.60 יורו,כאשר הינך שוהה במלון יותר משני לילות נהוג להשאיר 0.60 יורו ללילה לחדרנית.  
 
ברצלונה בלילה
בילוי בלילה בעיר הוא מלא מרץ ותוסס,דיסקוטקים ,פאבים וברים רבים עומדים לרשות המבלים,ראש פתוח ואווירה בין לאומית יוצרת אטמוספרה המשפרת את הנאת הבילוי.
 
משום כך ומעוד סיבות נוספות להגיע לברצלונה לטיול,לימוד והנאה צרופה כדאי לבקר בעיר,מסעדות מיוחדות ,ברים אופנתיים או קלאבים עכשוויים ומשונים הכול בנמצא ויש רק להנות.
 
בטחון אישי בברצלונה
ברצלונה אינה נחשבת לעיר אלימה,בעיה רצינית קיימת עם כייסים וחוטפי תיקים בעיקר במדרגות לתחנות המטרו,יש לשמור על החפצים,אין להבליט מצלמות או תיקים,יש להיזהר מרחובות לא מוכרים או חשוכים,או  מרוכלי רחוב המוכרים זיופי מותגים של אופנה או מכשור אלקטרוני,או תיקי עור הנמכרים כאילו הם המקור.
 
אך אלו הם אמצעי זהירות מקובלים פרט לכייסים הזריזים ומחוטפי התיקים בעיקר במדרגות למטרו,וכמובן אין לקחת או לשאת דברי ערך ללא צורך,כסף וארנקים יש להטמין בבגדים או מתחתיהם,יש לשמור את מכשיר הפלא פון בכיס ולא להניח אותו על השולחן במסעדה או בבית הקפה.
טלפון שגרירות במדריד  34-91-7829500
מוזיאונים
חלק גדול מהמוזיאונים סגורים ביום שני,בימי ראשון המוזיאונים פתוחים המוזיאונים עד השעה 15:00.
ביום הראשון בכל תחילת חודש הכניסה לרוב מוזיאונים  בחינם.

כדאי לבדוק את ההנחה לתיירים אשר גילם מעל 65 וסטודנטים במוזיאונים וברוב המקומות לתיירים.
 
כספים
למרות המקובל המרת מטבע ושער החליפין בבנקים גבוהה יותר משער החליפין אצל החלפנים,שער גבוהה יותר יינתן למחליף סכום גדול יותר.
הבנקים סגורים בימי שבת וראשון ופתוחים בימים שני-שישי בשעות  08:30-14:00,נכון בגלל הסיאסטה,כספומטים נמצאים בכל העיר.
 
נסיעות בעיר
תחבורת העיר העירונית טובה ומותאמת לעיר,אך המטרו היא הדרך היעילה והנוחה להגיע לרב חלקי העיר,קווי האוטובוס נוחים ומשלימים את פריסת התחבורה בעיר' יתרון נוסף בנסיעה באוטובוסים היא שהם אינם צפופים משום שרב התושבים נוסעים במטרו ,במהלך הנסיעה שרובה בישיבה ניתן לראות מרחובות העיר וחיי התושבים.
 
מידע על התחבורה הציבורית הכולל שעות פעילות וכיווני קווי התחבורה ניתן לקבל בטלפון 010, בכל תחנת מטרו או אוטובוסים ניתן לקבל מפות חינם של מסלולי הקווים הם נקראים  Una Guia del Metro,התחבורה הציבורית בעיקרה הכוללת את המטרו וחברת האוטובוסים שייכת לחברת   TMB.
את הנסיעות מחוץ לעיר בעיקר לרכבות  מפעילה חברת FGC .
 
כאשר עולים לתחבורה הציבורית יש להכניס את הכרטיס לחריץ במחסום הכניסה למטרו או בכניסה לאוטובוס,בשימוש  T-10מעבירים אותו במכשירים  הממוקמים על עמודי הכניסה.
 
מחיר כרטיס הנסיעה בקווי התחבורה שווה למטרו ולאוטובוסים,למשתמשים בתחבורה הציבורית שלא  באופן חד פעמי מומלץ לרכושTargetes שהם כרטיסים  מוזלים יותר וניתן לבצע בהם מספר נסיעות ,את Targetes ניתן לרכוש בתחנות המטרו,באוטומטים,בקופות תחנות FGC, והם מתחלקים לכמה קטגוריות:
 
T-10 מכיל 10 נסיעות וניתן להשתמש בו בכל אמצעי התחבורה העירונית.
 
טיפ לקניית כרטיסים בתחנות המטרו
אין לרכוש כרטיסים במכונת  T10 בשטר העולה על 20 יורו או דולר, המכונה גונבת חלק מהעודף,כי יש סימון קטן שאינך מבחין בו ,שהמכונה אינה מחזירה עודף בסכום הגדול משטר זה.
 
Dia 1 כרטיס יומי המאפשר נסיעה חופשית ובלתי מוגבלת בתחבורה הציבורית בכל שעות היום .
30\50 T , מאפשר 50 נסיעות חופשיות בתחבורה הציבורית בתקופה של 30 יום.
השימוש בכרטיס   Targetes, מאפשר לך להחליף בין אמצעי התחבורה השונים, כמו כן נסיעה והחלפת המשך  בקווי התחבורה הציבוריים האחרים כמו ממטרו לאוטובוסים ולהפך  בכרטיס נסיעה רגיל אינו מצריך קניה של כרטיס חדש בתנאי שהיא נעשתה בטווח של שעה ורבע מרגע התחלת השימוש בכרטיס.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור