דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

כללים להשכרת רכב בכרתים

 

השכרת רכבים באי כרתים איננה יקרה במיוחד ,בכול רחבי האי ממוקמות סוכנויות להשכרת רכבים, במיוחד באזורים שבהם התיירים שוהים ובערים הגדולות, ניתן גם לשכור מכוניות בשדות התעופה אך המחיר גבוה יותר.

רכבים שכורים מסירים מהתייר את השימוש בתחבורה הציבורית שאיננה מגיעה לפעמים לאזורים ומקומות שתרצו לבקר, אך בעיקר מאפשרת לתייר לקבוע את לוח הזמנים הנוח לו לטיולים ולהיות עצמאי בשטח ללא תלות באחרים.

עלות השכרת הרכבים עולה בתקופת התיירות, לידיעתכם מחיר השכרת המכוניות ,בעלות הגיר האוטומטי יקרות ממכוניות הגיר הידני , מקום החזרת הרכב גם הוא פקטור למחיר, מחיר השכרה למספר ימים מוזיל את המחיר לתשלום.

בדרך כלל יספיק סוג הרכב ששכרתם לדרכי האי, אך במקומות נידחים , כבישי עפר מסוימים וירידה לחופים בודדים ,מומלץ לשכור רכב בעל הנעה קדמית.

שעות פתיחת וסגירת הסוכנויות להשכרת הרכבים שונה בין החברות, מקומות להחזרת המכוניות שונות, הנקודות הראשיות להחזרה הן שדות התעופה בהרקליון וחאניה , אך ישנה אפשרות גם בסוכנויות בתי המלון ובמרכזי הערים.

כללים שיש לנקוט בעת השכרת הרכב ולאחריה

יש להצטייד ברישיון בין לאומי וברישיון הנהיגה הישראלי (הפלסטיק) תתבקשו להציגם בעת ההשכרה.

באם שכרתם את הרכב בארץ הציגו בפני המשכיר את מסמך ההשכרה.

רק השוכר עצמו יכול לשלם בעבור ההשכרה בכרטיס האשראי האישי שלו.

עותק כרטיס האשראי שיישאר בידי המשכיר כפיקדון, נועד לכסות הבטחת תשלומים שהשוכר לא ביצע כמו : מילוי טנק הדלק בעת החזרה ,דאג לקבל אות לידך בסיום ההשכרה.

יש לעשות ביטוח כראוי הכולל את כול הכיסויים, מומלץ לברר את סוגי הכיסויים שהבטוח מכסה, ואולי לרכוש כיסוי ביטוח נוסף המותאם לצרכיך .

לידיעתך ביטוח בסיסי של הרכב השכור איננו מכסה פגיעה או נזק לצמיגים, לשמשות, למראות ולפגיעות בשלדה התחתונה, על כן כדאי להשקיע עוד מעט כסף להוסיף לבטוח ולנסוע בשלווה .

בטרם קבלת הרכב ,דאג לעבור עליו עם המשכיר ,על מנת לציין פגיעות או תקלות ברכב ולציין זאת בכתב ובחתימה ,אפשר גם צילום בפלא פון , בכדי למנוע ויכוחים לאחר ההחזרה

דאג לקבל את הקוד הסודי להפעלת הרכב.

כללים להתנהגות לאחר ההשכרה

אין לנהוג ללא רישיון!!!!!

בחלק ממקומות החניה באי , חובה לשלם בכרטיס חניה ,שאותם ניתן לרכוש בקיוסקים .

המהירות המותרת לנהיגה בשטח עירוני עד 50 קמ"ש ,בדרכים בין עירוניות רגילות עד 90 קמ"ש ,בדרכים המהירות במהירות 110-120 קמ"ש, יש לשם לב ,כי תנאי הדרך משתנים , באזור הכפרי או ההררי ,במיוחד בעלייה למקומות גבוהים ,ולפעמים יש רוחות צד .

מומלץ להקפיד על מהירות נסיעה בהתאם למהירות המצוינת על התמרורים, לשמור על חוקי התנועה בכדי להימנע מקבלת דוחות נהיגה , כאשר מקבלים דוח כזה מוטב לשלם בדואר ולא ישירות לשוטר , הטלפון של המשטרה 100 ומשטרת התיירות 107 .

ישנם מספר כבישי אגרה שהמחיר בהם משתנה תלוי בסוג הרכב ,בדרך כלל התשלום הוא במזומן .

בכרתים נוהגים בצד ימין ועוקפים בצד שמאל, ילדים עד גיל 10 חייבים לשבת מאחור ,חובה לחגור חגורות בטיחות.

חניה מהווה לפעמים בעיה בעונת התיירות במיוחד בערים הגדולות , לכן אין בררה אלא להיות סבלניים, אין לחנות בטווח 15 מטר מכניסה או יציאה לתחנת אוטובוס, כחמישה מטר מצומת או ליד ברזי כיבוי אש.

יש לדאוג למילוי דלק בטרם ייאזל במיכל ,מכוון שתחנות הדלק לרוב אינן פתוחות בלילה , בחלק מהתחנות אין מקבלים תשלום בכרטיס אשראי , חלקם אף סגורות בימי ראשון


 
 
 
בניית אתרים - שרקור