דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ליסבון הקדמה קצרה לעיר

 

העיר על שבעת הגבעות ,היא מקום לידת שירת  fado ,אשר מהווים  מבוך של סמטאות ורחובות מצומצמים מבניית העבר,ועתה יותר מן העבר בירה אירופית המזרחית ביותר באירופה ההופכת לכרך מתפתח במהירות.

 

תערובת בלילה של מסורת ,עבר ועתיד,רובעים הסטורים כמו  Alfama  לאזור  Parque das Nacoes ,מהרובעים ההיסטוריים עד לרובעי המסחר המשגשגים.

 

החלק העתיק של העיר הוא באזור שיפולי הגבעות ובחלק הנמוך של העיר באזור הנקרא  bauxa ,המוקף בשכונות Mouraria, Costa do Castelo , Alfama, אשר כל אחד מהם שווה ביקור.

אזור Castelo de S. Jorge  מחזיר אותנו לתקופת הגעת השלטון המורי המוסלמי בשנת 1143,צבעוניות הרובע והסמטאות הם דוגמא מאפיינת של הרובעים הסמוכים,בצבעוניות ובמבנה ארכיטקטוני המסורתי של הרחובות ובאווירה מיוחדת למסורת ולהיסטוריה,אבל האנשים הפורטוגזים הם המהות של ההיסטוריה והמנהגים בעיר.

 

רובע   bairro alto , הוא אחד מהאזורים של חיי הלילה  בעיר,הכולל:מסעדות,ברים ומועדונים,אזור  baixa , הוא אזור מסחר וחנויות רבות מסורתיות וחנויות לתיירים.

 

שלוחה מתפשטת של  boixa   היא שכונת Avenida da Liberdade ,המהווה תשקיף ראי של מסורת , וכוללת את טובי הבארים ברמה בין לאומית.

 

מרכז העיר הוא חלק של התחלת אזור העסקים והמסחר של העיר,או מרכזי קניות וציוני דרך בעיר,לקניות בעיקר שטויות תיירותיות של חנויות הקרובות לאטרקציות.

 

העיר קיימת תחבורה תת קרקעית ועליונה המאפשרת לך לנוע מנקודה לנקודה בעיר,אזורי המגורים בעיר לפעמים מספקים את רב הנקודות המעניינות בעיר,ובחלקם מפתיעים את המבקר,כמו גנים ופארקים,כיכרות ומקומות חיכוך עם אוכלוסיית העיר,או מקומות נוספים להשלמת קניות כמו שכונת   Benfica   בעלת הקניון קולומבו .

 

מומלץ לבקר בעיירות אשר מסביב ליסבון,אשר מספקות נופים ונקודות חן שונות ושאינכם יכולים למצוא בעיר ליסבון,במרחק של 20 דקות נסיעה ניתן להגיע לחופי רחצה ומרכזי בילוי תיירותיים ,בצפון ליסבות נמצאת העיירה Cascais בעלת היסטוריה עשירה ומבנים.
 

בדרום נמצאת עיירת הדייגים Costa da Caparica ,ובעלת חופים יפים,ועיירת דייגים ודייג מסורתית.

 

העיר ליסבון היא בעלת ניגודים בעלת חשיבות עצמית מאוזנת ומנופחת קמעה,הקדמה והמסורת משולבים בה,בעירוב יחדיו של עבר ועתיד.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור