דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

כרתים נמל הים בעיר רתימנון port Rethimno

 

ליד הנמל המודרני של העיר רתימנון ממוקם הנמל הוונציאני הישן ,בלב מתקני הנמל ,זהו נמל שהוקם במאה הארבע עשר, על שרידי הנמל הביזנטי מהמאה העשירית ,הנאבק עד היום בבעיית הסחף, אורכו של המזח כארבע מאות מטרים , עומקו בין 2-3 מטר המשמש כיום לעגינת יאכטות וסירות דייג, על הכניסה לנמל עומד המגדלור המרשים ,שהוקם בתקופת השלטון העותומאני בסוף המאה השבע עשר ושוקם בידי הממשל המצרי לאחר עזיבת התורכים .

לנמל הוונציאני שובר גלים הכולל חומת מגן ,המתמודד מאז הקמתו בגלים הסוערים המגיעים מהים, לאורך הרציף אנו חוזים בטברנות רבות בעלות חזיתות המשתלבות ,בארג צבעוני של סגנונות אדריכליים ,מהתקופה הוונציאנית ומהתקופה העותומאנית

כיום עקב בעיית סחף ועומק המים בנמל, ניתן לראות סירות קלות המתנדנדות לגלי הים חלקם נראות כמו ספינות מפרש ישנות מעץ , עונת הקיץ השוקקת בהמולת תיירות , הטברנות מוציאות שולחנות וכסאות ,ומציאות את מרכולתם במאכלי ים או אוכל יווני לעוברים ושבים.

לעומת הקיץ בחורף מרבית הטברנות סגורות ונותרים רק בתי הקפה המשמשים גם את הדייגים ביציאתם לדייג וחזרתם, לאחר הביקור בנמל הוונציאני ניתן לערוך סיור בעיר העתיקה או לבקר במבצר Fortezza הסמוך והממוקם מעל ,מבצר שהוקם במחצית המאה השש עשר ,שהגן על הנמל מפני פולשים.

החוף שממזרח לנמל הוא ארוך וחולי לעומתו החוף המערבי סלעי , בניגוד לנמל חאניה ונמל הרוקליון ,נמלה איננו מותאם לאוניות גדולות דבר שהגביל במעט את ההתפתחות המסחרית בהווה.

בעת הביקור במבצר שעל הגבעה ,ניתן לעבור בין תעלות המגן, בין מגדלי השמירה, ולהתבונן בתיאטרון הפתוח המארח כול שנה את פסטיבל הרנסנס.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור