דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

חאניה מערת פנהגאיה The Cave of Panagia Arkoudiotiss

 

הדרך למערה מתחילה במנזר גוברנטו , משם יש שביל הליכה קל דרך נקיק אבלאקי. מערת ארקודוספיליוס נמצאת במרחק של 2 ק"מ מהמנזר, משם ניתן להמשיך הלאה לאורך השביל המוליכה למנזר קטוליקו, וקצת הלאה לחוף הים.

שמה השני של המערה הוא Arkoudospilios , מערה הממוקמת שני קילומטר למנזר Gouverneto Monastery , (מנזר גברתנו של הדוב )מערה המכונה בידי המקומיים כמערת הדובים Panagia Arkoudiotissa , המערה קבלה את פרסומה, בזכות נטיפים שנראים כמו דוב כורע ,כאשר מסתכלים עליו מזווית מסוימת.

מערת Panagia Arkoudiotissa,הייתה בעברה מקדש פולחני לאלילים לאפולו וארטמיס בתקופות מאוחרות יותר נבנו סביב המערה מספר מבנים ששימשו כלאורות לנזירים ממנזר Gouverneto Monastery .

אגדת הדוב קשורה לסיפורי הזקנים ,שבעבר חי במערה דוב ,שהיה לוגם מים מטפטוף הנטיפים ,מאחר ומגוריו של הדוב היה במערה ,התפללו הנזירים הצמאים לבתולה הקדושה שתסלק אותו משם, על מנת שיוכלו לשתות מים במערה, הבתולה הקדושה שמעה בקולם והפכה את הדוב לניצב סלע ,כמו הדמות הנשקפת כיום במערת הנטיפים.

כיום בתוך המערה הוקמה קפלה המוקדשת לישו ,בכול שנה בשני לחודש פברואר, מגיעים מאמינים ועורכים חגיגה לזכר הנס ,תוך עריכת סעודה והדלקת מדורות לחימות ,שאת סימני הפיח ניתן לראות בתקרת המערה.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור