דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

חאניה הכפר קורנוס village of Kournas

 

כפר שנותר באופיו המסורתי הממוקם באזור חאניה כשמונה קילומטר מהכפר Georgioupoli וכארבעה קילומטר מאגם קורנס, על מנת להגיע לכפר נוסעים לאחר הביקור באגם לאורך דרך צרה כרבע שעה , למרות קרבתו לאגם התיירותי ,הכפר בידל את עצמו ונשאר צמוד למסורת הכפרית, כפי שנהוגה בכפרים בכרתים, תושביו מונים קצת מעל לחמש מאות תושבים ומיקומו בגובה של 200 מטר למרגלות הר Dafnomadara שגובהו כאלף שבע מאות מטר.

ריחוקו ורוח המרדנות של תושביו הציב אותו במלחמת המרדנות כנגד השלטון העותומאני הכפר אף שימש את הממשלה המהפכנית העצמאית במחצית המאה התשע עשר ,וכמקום מושבה של האסיפה הכללית של האי כרתים בסוף המאה התשע עשר.

בעת הסיור בכפר נגיע לכיכר הכפר שממנו יוצאות סמטאות שבהם נמצאים בתי הכפר המסורתיים הישנים ,בתי מלאכה של אומני קרמיקה וחרס , בעת הסיור מומלץ להניח לרגלים לנוח בטברנה Kali Kardia ללגום ראקי משובח ולאכול מנות יווניות אוטנטיות כולל סלטים ובשר שנצלה על האש, ואולי לרכוש מזכרות באחת מחנויות הכפר.

לסיום הסיור כדאי לסור לכנסיית Agios Georgios , בדרך מימין לכיכר הכפר, כנסייה שהוקמה בתקופת השלטון הביזנטי על קירותיה ציורי קיר מהמאה השלוש עשר, קבלה תוספות ואלמנטים בתקופה הוונציאנית , בדרך כלל הכנסייה נעולה וכדאי לברר מי מחזיק במפתחות לכניסה .

החגיגה והפסטיבל לזכרו סנט ג'ורג , מתקיים גם בכפר קורנס ב  29 באוגוסט, לכבודו של סנט ג'ון המטביל, כמו כן מתקיים  פסטיבל נוסף ב 16 לאוגוסט, המאורגן על ידי האגודה לתרבות בקורנס.
 
בין הכפר לאגם קורנס ,ניתן לבקר במערת קורנס, המציעה נוף נהדר של האגם, המערה קטנה יחסית, ועומק  35 מטר בלבד, אך יש בה נטיפים ונטיפים מרשימים.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור