דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

כרתים באלי מערת מלידוני The Cave of Melidoni

 

מערת מילודוני הממוקמת שני קילומטר מכפר מלידוני וכששה קילומטר מהכפר באלי למרגלות הר Kouloukonas , הכפר מלידוני והמערה נקראים על שם אנטוניוס מלידוניס, אחד מגיבורי המרד נגד הטורקים, שמקורו בכפר.

הכניסה למערה בתשלום ,היא פתוחה לביקור בחודשים אפריל-אוקטובר , בחורף סגורה טל 2834022650.

על פי השערות ארכאולוגים מהממצאים שנתגלו במערה, שחלקם מוצגים במוזיאון הארכאולוגי ברתימנון , המערה שימשה למגורים כבר בתקופה הנאוליתית ועד תקופת השלטון הרומאי באי ואפילו מקדש לטאלוס הרמס, לפולחן אלילי של כוהנות דת , כמקדש שבו הוקרבו קורבנות לכבודו במזבח .

תושבי האי כרתים בסיפורי הזקנים מוסיפים הילת אגדה לגיבור האי טאולוס, ענק פרהיסטורי שהעניק האל זאוס למלך מינוס במתנה ,כדי להגן על האי כרתים , הזקנים טוענים כי במערה זאת נהג הגיבור טאולוס לגור, וממנה נהג לצאת לריצתו היומית להקפת האי, הזקנים אף מפליגים בסיפוריהם וטוענים שבתקופת המרד כנגד העותומאניים שימשה המערה למסתור למורדים.

האמת הטרגית לתקופת המרד כנגד העותומאניים היא טרגית, כיוון שבתקופת המרד חסו בתוכה כמאתיים אנשים ,נשים וילדים ,והרודפים העותומאניים אטמו את פתחה הבעירו בפתחה עצים ,וכול המסתתרים בה נחנקו מהעשן למוות.

רק במחצית המאה התשע עשר נתגלו עצמות הנספים במערה ,כיום נמצא בתוך המערה סרקופג גדול ,המכיל את עצמות ההרוגים והאנדרטה נחשבת כיום לחשובה ביותר ,כסממן למרד כנגד העות'מאניים , עוד בפתחה של המערה קפלה קטנה בה מציינים את שמם של הקורבנות מדי שנה.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור