דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

כרתים הכפר באלי Bali במערב

 

כפר הדייגים באלי ,ממוקם כארבעים וחמשה קילומטר מערבית מהעיר הרקוליון , וכשלושים קילומטר מזרחית מהעיר רתימנון, קרוב למחוז והעיר רתימנון, בחלק הצפוני של האי, הכפר ממוקם על הכביש בין הרקוליון לרתימנון, כחמישים דקות נסיעה מהרוקליון , לכפר נוסעים אוטובוסים במרווח זמן של שעה ,הן מהרוקליון והן מרתימנון.

הכפר ממוקם במפרץ מוגן המזח טבעי של סלעים וארבעה חופי רחצה שבחלקם ניזונים ממים ללא מלח מזרימת נחלים ,למרגלות אזור המוקף ביערות ומטעי עצי פרי , לנוסעים באוטובוס לכפר ,תחנת האוטובוס לירידה ממוקמת כשני קילומטר מהכפר עצמו, משם ניתן לתפוס מונית ,או להמתין לאוטובוס התיירים החולף על פני התחנה מספר פעמים ביום, אל הכפר ניתן להגיע ולחזור גם בשיט יום יומי מהעיר ריתמו .

שמו של הכפר מגיע מהמילה התורכית דבש שנובעת ממכוורות הדבש שמסביב לכפר, או מהמילה התורכית דגים (כפר דייגים) , חוף הרחצה הגדול והארוך נקרא Livadi , ולידו שני חופים קטנים נפרדים הנקראים Kouskouras, החוף המסודר והממוקם במפרץ סגור עם מים רדודים לילדים ,ממול למרכז הכפר נקרא Varkotopos .

הכפר באלי מתפרנס כיום גם מתיירות ומתקנים מודרניים ,תיירים המגיעים בעיקר מצרפת ומגרמניה על מנת ליהנות ממגוון רחב של מקומות בילוי כמו טברנות, מסעדות, חנויות קטנות, בית ספר לצלילה, ברים, דיסקוטקים, מרפאה ובתי מרקחת, המבקרים בכפר יכולים לשכור ציוד לפעילות ימית כמו : מגלשים לסקי מים, סירות פדלים, סירות קאנו ועוד , ניתן לשחות לאיים הקטנים הממוקמים ממול לחופי הרחצה .

סביב לנמל בכפר מסעדות רבות, מוטב להתרחק מעט מהמרכז ואז המנות מוזלות בין 10-2- אחוז, קיימים סופרים בכפר אך הם יקרים לפעמים בצורה מוגזמת,

מעט היסטריה : הכפר באלי נבנה על חורבות העיר העתיקה Axos והנמל ששימש אותה, הכפר מוקף בהרי טאלין ,שנקראים על שמו של טאולוס הענק האגדי של כרתים (מסיפורי גבורתו באגדות) שעצר בכפר , לזכרו נותר אף מנזר אטלי Attali הסמוך ,מהתקופה השלטונית הוונציאנית באי .

יש לזכור כי אזור מפרץ באלי הכפר והמנזר ,שימשו את המורדים בשלטון העותומאני כיוון שהנמל שימש להברחת נשק ותחמושת למורדים וקו לקשר עם השלטונות ביוון המשוחררת בזעמם ניסו העותומאניים לכבוש אזור זה ופגו מספר פעמים במנזר בניסיונות אלו.

 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור