דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

חאניה השוק המקורה covered market of Chania

 

השוק המקורה המוניציפאלי המכונה Demotiki Agora ,ממוקם בכיכר Taxiarchou Markopoulou ,ברחוב  Pl. Agoras 69, וברחוב  Hatzimichaki Gianari ,המשמש כגבול לתחילת החלק החדש של העיר, בחלק המערבי של העיר, הכניסה בחינם, השוק פתוח בימי שני -שבת בין השעות 07:30 14:00 ובימי שלישי, חמישי, ושישי גם בערב הערב בין השעות 17:00-21:00 בדרך כלל סגור בימי ראשון פרט לחגים.

השוק הנקרה אגורה ביוונית , צורתו של השוק המקורה כצורת צלב הייחודית , בנייתו מאבנים שנלקחו מפרוק מעוז של חומת העיר, בכדי למלא את חפיר המים ובכך יצרו שטח לבניית השוק בשוק כשמונים חנויות ,מסעדות בתי קפה ועוד .

השוק נחנך בנוכחות אלפתריוס וניזלוס בחגיגות האיחוד כפרובינציה עם יוון, שוק הנחשב לאחד הטובים ביוון, שוק שנבנה בתחילת המאה העשרים , בשוק ניתן לקנות דגים טריים רק בבוקר משלל הדייגים ,אחלה מאכלי ים בתוך קונוסים מנייר המטוגנים בשמן ללקק את האצבעות, ניתן גם לשבת לבלוס צ'יפס אנד פיש .

בשוק חנות הדגים של Yxthoupoleo Giorgos ,הבולטת במגוון הדגים ובמבחר הרב של ויצורי ים שונים, ממולו מסעדת הדגים Manolis ,שבה סועדים חלקם הגדול של סוחרי השוק והעובדים, בה ניתן להזמין מנות דגים ומאכלי ים ,סלטים ופסטה טובה ששמה הולך לפניה.

בשוק נמכרים מזכרות ,תוצרת חקלאית, גבינות , בשרים, מסעדות אוכל פשוט וטעים , בתי קפה ירקות, דגים, עשבי תיבול ותבלינים, מוצרים מתוצרת כרתיים כמו גבינות, זיתים, ראקי ועוד בעונה די צפוף בגלל התיירים כדאי להגיע מוקדם.

לא לדלג על מאפיית Gymithakis Bakery ,החנות השלישית משמאל באגף הצפוני, האופה עדיין עם תנור מוסק בבולי עץ ,בשוק מבחר של עשבי תיבול הגדלים בכרתים ותבלינים ודבש ריחני ,טימין מקומי בארומה ייחודית, בחלק מהמסעדות ניתן לראות את המאכלים המקומיים המוגשים במקום ובמחיר סביר ,כאשר אתם נדרשים לשירותים ,מוטב שתצאו ותשתמשו בשירותים הציבוריים בכיכר .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור