דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

כרתים נסיעה במוניות

 

השימוש במוניות ברחבי האי זולות יחסית ,קיים תעריף קבוע לקילומטר נסיעה ,בערים הגדולות יש חובת מונה במוניות ,בכפרים ובעיירות אין חובה כזאת, צבעם של המוניות בהרקליון ובאיוס ניקולס הצבע הוא אפור, בעיר חאניה צבעם של המוניות לבן בחלק העליון וכחול למטה, בעיר רתימנו צבועות המוניות בצבע לבן.

בערים ניתן להזמין מוניות בטלפון או לתפוס מונית ברחוב, אך אל תתפלאו באם במונית הספיישל כבר יושבים נוסעים נוספים, כמקובל באי ,תוספת נוסעים אלו אינם מוזילים את נסיעתך , אלא בבחינת מה טוב שבת אחים יחדיו, אל תנסו להוריד מהמחיר ,בבחינת ירצו יאכלו לא ירצו ..., הטיפ נהוג באי.

התשלום למונית נחלק לשני סוגי תשלום: תעריף 1 נסיעה על פי תעריף יום בין השעות 05:00-12:00 ותעריף לילה בין השעות 12:00-05:00 לנסיעות בתחומי העיר שהמונית רשומה בה .

תעריף 2 תשלום ( למרחק ) על פי המרחק בקילומטרים, כאשר קיים תעריף קבוע למחיר לקילומטר , בדרך כלל תלויה טבלת מחירים לגבי נסיעה בין ערים ועיירות נסיעות שאינן בתוך העיר, כמובן שהתעריף לשדה התעופה יקר יותר מבחינת הלחץ של הנוסע להגיע ליעד.

חלק מהנהגים דוברי אנגלית ,תעריף הנסיעה בממוצע לקילומטר שמחוץ לעיר עומד על 1.20 יורו לקילומטר , במונית ובתחנת המוניות קיימת טבלת מחירים שבה רשום מחירי הנסיעה ליעדים מרכזיים.

מי שאינו מדבר יוונית ,מוטב שיצביע על יעדו על המפה ,בכדי לא להגיע למקום אחר , גם במלון או מאנשים הדוברים אנגלית ,מוטב לבקש שיכתבו את שם המקום שאליו רוצים להגיע האות סמך ושין מבלבלים בשפה היוונית.

המחיר שהנהג יבקש בתום הנסיעה ,כולל באופן אוטומטי ,תשלום עבור כל המטען שהוא צריך להכניס או להוציא מהבגאז' כך זה מקובל, ולכן אין צורך לתת לו תוספת לעזרה עם המטען מכוון שאתם כבר משלמים על זה.

 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור