דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ליסבון רובע בלם belem

 

ליסבון רובע  belem יש הטוענים שאת שמו קיבל הרובע משמה של העיר בית לחם, ניתן להגיע לרובע בקווי האוטובוסים 14,27,29,43,49,51, דרך נוספת בחשמלית מספר 15 ,או ברכבת שתחת המוצא שלה היא תחנת Cais Do Sodre.

הרובע ממוקם 20 דקות נסיעה בחשמלית ממרכז העיר, חלק גדול מההיסטוריה הימית גילוי והשליטה על מושבות בתור הזהב ,מונצחות באנדרטאות  והאטרקציות ממוקמות ברובע, האטרקציות ברובע שוות סיור של יום מלא ,מכיוון שחלק ממגלי העולמות הפורטוגזים ,החלו את מסעותיהם מנקודה זאת, הנסיך הנרי הנווט ,שלח משלחות ואף ציווה לכבוש את העיר Ceuta במרוקו.
 
קברניטים דגולים כמו :  הקברניט Bartholomeu Dias ,להקיף את כף התקווה הטובה,את הקברניט ואסקו דה גמה לגלות את הים מסביב הודו, ובל נשכח את קולומבוס שגילה את אמריקה עצר בנקודה הזאת בחזרתו מאמריקה לפני שהמשיך לארצו.


באותם שנים ליסבון התעשרה ממסחר עם העולמות החדשים,ניבנו בה מומנטים מפוארים כמו : מגדל  Belem Tower ,מנזר Jeronimos Monastery ,ארמון Ajuda Palace ,מוזיאון  Coaches Museum ,ארמון Belem Palace , כיום מומנטים אלו והמוזיאונים המקיפים אותם משמשים אבני יסוד לביקור ברובע ,ולגלות את גדולת המאות שעברו.

ברובע קיימים חנויות ובתי קפה ברוח המסורת מן העבר,והישיבה בהם ברחוב או במרפסות משמשת מרגוע ושלווה, לאורך רחוב Rua Vieira Portuense ,ו הגן בחזית ארמון Belem Palace ,בית הקפה המפורסם של הרובע  משנת 1841 Antiga Confeitaria de Belem המגיש רפרפת ביצים, מהווה מוקד משיכה ומשמש מקום צפייה לנהר, לאטרקציות ולגשר 25 de Abril Bridge


 
 
 
בניית אתרים - שרקור