דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ליסבון מנזר ג'ירנימוס Mosteiro dos Jerenimus

 
מנזר  Mosteiro dos Jeronimos
הכניסה למנזר חינם,כניסה למכלול ולחצר בתשלום.
רחוב  Praca do Imperio   רובע  Belem
תחבורה קווי אוטובוס  27, 28, 29, 43,  49  חשמלית מספר 15
פתוח בימים שלישי-ראשון בשעות 10:00-17:00,סגור ביום שני
מידע
אחד האטרקציות החשובות בעיר ממוקם  Praca do Imperio, Belem  וברובע Belem, נקודת הנחיתה של יורדי הים בחיפושיהם אחר מקומות חדשים לנתיבי מסחר,המקום נבנה בידי Manuel I במשך ימי השגשוג הכלכלי בדרכי המסחר וגילוי הודו  בשנת 1502.
 
מבנה מרשים מבחינה אדריכלית בסגנון מנאלית,בניין מאורך הכולל שתי קומות למנזר כאשר בקומה התחתונה אכסדרה של עמודים, ,המקושט בגילוף ובפיסול ושני מגדלים בכל קצה המבנה,על קירות המבנה תבליטים של מפלצות ים, וסמלים ימיים .
המקום שימש את הימאים לתפילה לפני ההפלגות ברחבי העולם.
 
בקפלה  Saint Mary of Bethlehem  שנבנתה בהוראת הנסיך  Henry ,ורק לאחר מכן הקים את המבנה הגדול המלך   Manuel I , חלקה נהרס ברעידת האדמה אך שופץ במהלך השנים,בחלק הפנימי לאחר הכניסה ממוקם האולם הראשי של הכנסיה,בכניסה מאחורי מושב הגבוה של  המקהלה,ישנו קבר של המשורר Luis de Camoes .
 
חלק מהמנזר  Jeronimos  מכיל קברים של המלך מנואל ומגלי יבשות  פורטוגזיים אחרים, כמו גם דמויות חשובות רבות מן ההיסטוריה פורטוגזית.
 
חלק מן המנזר במתחם אשר בו ממוקמת  הקפלה של סנט גרום, שנבנתה בשנת 1514,זהו מבנה מלבני קטן עם צריחים בצורת חרוט בארבע פינות ואבן קישוט כמו חבל לאורך קו הגג  ניתן להביט מן החלונות לכוון מערב.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור