דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

פלובדיב התאטרון הרומאי Ancient theatre

 

הכניסה בתשלום ,רכישת כרטיסים לביקור במשרד כרטיסים הממוקם בכניסה לתאטרון, טלפון לתאום 35932621040.

ניתן לטפס במעלה האוכף הדרומי שבין גבעת Taksim Tepe לגבעת Dzhambaz tepe לכוון התיאטרון רומי המפואר Roman Amphitheater (בכניסה בתשלום) בשנות התשעים של המאה הראשונה לספירה,בעיר שנקראה אז בימי בנייתו Philipoppol,התאטרון נבנה בימיו של המושל הרומאי טיטוס פלביוס , Titus Flavius Cotis.

תחילת הטיפוס מסופו של המדרחוב ,מתחילה מדרכה העולה מימין למסגד העותומאני ,מיד לאחר תחילת העלייה בצדו השמאלי של הרחוב, נמצאת מבואת בית שעל רצפתה מגן דוד בית שמעיד על מגורי יהודים בו בעבר.

ממשיכים לטפס ורואים מגרש חניה שעל קיר הבית מתנוסס ציור קיר של אורנמנטים חוזרים עוצרים מתבוננים שואפים אוויר וממשיכים ,לאחר כמאה מטר הדרך מתפצלת ,אנו לוקחים את הפיצול הימני שבסופם מדרגות המסתיימות בכנסייה מצדם השמאלי, ממשיכים ימינה במעבר צר בין בתים ומגיעים לכניסה לתאטרון הרומאי .

לאורך גדר הכניסה לתאטרון ממוקמים שולחנות וספות של בית הקפה ,שאני ממליץ לעצור ולשתות לימונדה קרירה או קפה ,מצדו הימני של בית הקפה שירותים שאליהם יורדים במדרגות פנימיות, לאחר המנוחה נגשים לקופת הכרטיסים ,רוכשים כרטיס בחמשה לבה ונכנסים בשער הכניסה למרומי התאטרון .

ממרומי הכניסה לתאטרון נשקף מראה של העיר הישנה והחדשה מעל גגות העיר ואז פונים לשוטט או לשבת על אחד ממושבי האבן בתיאטרון , שנבנה לפני כאלפים שנה ונשתמר נפלא, המשמש גם כיום לפסטיבל התיאטרון הלאומי להצגות ולמופעים שונים.

כיום לאחר שעבר שיפוץ ושימור בשנות השבעים לאחר שהתגלה במפולת לאחר גשמים ניצב התאטרון במלא הדרו המשמש כמקום למופעים, אופרה, לתרבות והצגות ,שעדיין משמש בתפקידו כמו ששימש לאורך 2000 השנים לאחור כפי שנבנה,

28 ושמונה שורות של מושבים מאבן ,מקיפות בחצי עיגול את הבימה , שעלייהם ניתן להושיב כשבעת אלפים צופים, מאחורי הבימה ניצבת שורת עמודי שיש שביניהם בקומה השנייה היו חדרי ההלבשה לשחקנים, המושל ופקידיו הבכירים ,ישבו בשורה השנייה של המושבים מתחת לקשת .

מבנה התאטרון ,שימש גם את מקום הכינוס של הפרובינציה הרומאית של תראקיה , Tracon koinon, בתאטרון השתמשו עד המאה הרביעית לספירה ואז נעזב כאשר הביזנטיים כבשו את העיר.

כיום משמש התאטרון הרומאי העתיק, לחלק מהאירועים השנתיים הנערכים בעיר כמו : פסטיבל הפולקלור הבינלאומי, פסטיבל האופרה הנקרא האופרה הפתוחה, פסטיבל הרוק צלילי ימים ועוד מופעים ואירועים רבים אחרים.

לאחר הביקור חוזרים באותה הדרך ,יש להפעיל מעצורי אוויר ברגלים ולעשות את הדרך לאט לאט.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור