דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סופיה בניין האוניברסיטה St. Clement of Ohrid Unive

 

האוניברסיטה הנקראת בשמו של St. Kliment Ohridski , ממוקמת בשדרות bul.Tsar Osvoboditel 15.

מאחר והאוניברסיטה נפתחה קרוב ליום חגו של הקדוש סנט קלמנט של אוחריד, קבלה האוניברסיטה את שמה השני ,ומאז נחוג יום השנה להיווסד האוניברסיטה ,ליום חגה הרשמי של האוניברסיטה.

האוניברסיטה שהוקמה שנה לאחר הסתלקות העותומאניים מבולגריה בשנת 1888 ,נחשבת למוסד להשכלה גבוהה הוותיק בסופיה, המבנה הקיים נבנה לאחר מלחמת העולם הראשונה בזכות האחים האחים אבלוגי גיאורגייב והריסטו גיאורגייב שתרמו לבניית המבנה ,לאות תודה הונחו פסלי הברונזה שלהם בחצר הקדמית של האוניברסיטה.

שנים לאחר שנפתחה האוניברסיטה ,מחו הסטודנטים בשנת 1907 כנגד פתיחת התיאטרון הלאומי ,הנסיך פרדיננד שמשל בבולגריה כעס וסגר את האוניברסיטה לתקופת מה, ופיטר את סגל המרצים ,לאחר עליית הממשלה החדשה בראשות אלכסנדר מלינוב ,הוא סיים את המשבר ופתח אותה מחדש.

בתחילה נפתחו שלוש פקולטות : היסטוריה ובלשנות, מתמטיקה ופיזיקה והפקולטה למשפטים בהמשך נפתחו הפקולטות : היסטוריה, גיאוגרפיה, פילולוגיה סלאבית, פילוסופיה ופדגוגיה, מתמטיקה ופיסיקה, כימיה, מדעי הטבע והחוק.

לאחר השתלטות השלטון הסובייטי על המדינה ,חלו שינויים בחומר הלימוד ,פוטרו מרצים שדעותיהם לא תאמו למפלגה הקומוניסטית והובאו מורים חדשים ללמד, שעבדו על פי השיטה הסובייטית שהייתה נהוגה ברוסיה .

כיום באוניברסיטת של סופיה ,קיימות 16 פקולטות בשלוש מחלקות, שבהם לומדים כארבע עשר אלף תלמידים באוניברסיטה קיימת גם ספרייה אוניברסיטאית, מרכז מחשבים, מרכז ספורט ועוד מספר מבנים במתחם.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור