דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סופיה כיכר אלכסנדר בטנברג Prince Alexander

 

הכיכר הגדולה ביותר בסופיה ,נגישה באמצעות אוטובוסים ציבוריים, טרוליבוסים והמטרו, חניה ממוצעת הינה זמינה מול הכניסה לגלריה הלאומית לאמנות.

כיכר בטנברג Battenberg Square בכינוי ממוקמת במרכז העיר ,באזור שניתן לבקר במוזיאונים ועוד ,הכיכר קבלה את שמה משמו של אלכסנדר ג 'וזף של בטנברג (אלכסנדר הראשון של בולגריה) בסוף המאה השמונה עשר אחר סילוק העותומאניים מבולגריה.

שמה של הכיכר עד סיום מלחמת העולם השנייה היה כיכר הצאר מכוון שארמונו שכן בכיכר לאחר מלחמת העולם השנייה בעת שהסובייטים השתלטו על המדינה והעיר סופיה, הוסב שמה של הכיכר לכיכר התשיעי בספטמבר יום שבו נכבשה סופיה ,בכיכר היה אז המוזילאום של גיאורגי דימיטרוב בין השנים 1949-99 שאז הועבר ממנה .

המבנה המרשים בכיכר הוא ,הארמון המלכותי לשעבר שנבנה בסוף המאה השמונה עשר, מבנה המשמש כיום כגלריה הלאומית לאומנות ,שמוצגיה כוללים מעל לחמישים אלף מוצגים שבהם נוכל להתבונן באוסף ציורים מימי הביניים סמלים דתיים וציורים מודרניים .

בחלקו השני של הארמון לשעבר ממוקם המוזיאון האתנוגרפי המציג חפצים תרבותיים מעברה ותרבותה של בולגריה , בחלקה המערבי של הכיכר ניתן לבקר במוזיאון ההיסטורי הלאומי של הטבע בבולגריה, שבו ניתן לסייר בחמש עשר אולמות ולהתבונן באוספי עולם החי, הצומח המאובנים והמינרלים בבולגריה ומחוצה לה .

הביקור לכניסה בתשלום ,לגלריה הלאומית לאמנות ולמוזיאון האתנוגרפי הלאומי ,אשר פתוחים בימים שלישי עד יום ראשון ,ביום שני סגור, לעומתם המוזיאון הלאומי להיסטוריה של הטבע פתוח מדי יום, עוד מאחורי המוזיאון ניתן לבקר בכנסייה הרוסית Temple Sveti Nikolay .

בכיכר נערכים מופעים תצוגות כולל תערוכות נשק ,קונצרטים באוויר הפתוח מסדרת הקונצרטים האופרה בכיכר , הפגנות , תהלוכות ואירועים גדולים אחרים או אפילו המצעד הצבאי הנערך בחודש מאי לכבודו של הקדוש St. George the Victorious .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור