דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אנדרטת הצאר המשחרר Tsar Liberator Monument

 

האנדרטה ממוקמת במרכז העיר סופיה, בכיכר נרודנו 1 Narodno Sabranie Square הנמצאת בשדרות Tsar Osvoboditel Blvd,ממול לבניין האספה הלאומית הבולגרית.

האנדרטה של הצאר הרוסי אלכסנדר השני ,שצבאו שיחרר את סופיה ולאחריה את בולגריה מעול הכיבוש העותומאני והעניק לבולגריה את עצמאותה ,הרכוב על סוסו העשויה מברונזה על כן של גרניט שחור מהרי בולגריה,פסל הצאר הרכוב על סוסו ,נוצר בידי אמן האיטלקי ארנולו זוצ'י , העבודות על האנדרטה החלו בתחילת המאה ועשרים שהסתיימו שנתיים לאחר תחילת העבודה,

על משטח אבנים מרובע ניצב חלקו הראשון של הקן המרובע ,שבכול אחת מקירותיו מוטבע לוח ברונזה שעליהם כיתוב ותבליט , הכוללים סצינות מקרב סטארה זגורה, שלב חתימת הסכם סן סטפנו בעת השחרור, טקס הפתיחה של האסיפה הלאומית ב Veliko Tarnovo.

למרגלות הקן הראשון בתחתית ,צמוד זר ברונזה ותבנית כף רגל שנתרמו בידי ממשלת רומניה על מנת להנציח את חייליה שנפלו בהשתתפותם בקרבות לשחרור בולגריה ביחד עם הצבא הרוסי.

לעל לבסיס האנדרטה, חלק נוסף של הקן הבנוי כאילו משכבות ,מעליו החלק השלישי המסתיים בגמלון ובתווך תבליט של חיילים רוסיים ורומנים וקציניהם הרכובים על סוסים במעטפת חיצונית הכוללים את הדוכס הגדול ניקולס Nicolaievich, את הרוזן Ignatiev ואת הגנרלים הרוסיים יוסף ולדימירוביץ Gourko ו מיכאיל Skobelev.

את קבוצת הלוחמים בחזית מוליכה עם חרב שלופה נייקי Nike , אלת הניצחון היוונית בעלת הכנפיים העוטפים את החלק השלישי של הקן, מעל לנדבך והגמלון בגובה 13 מטר , ניצבת דמותו של הצאר אלכסנדר השני רכוב על סוסו וכאילו הוא צופה על הקרב שמתחתיו .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור