דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סופיה כנסיית סווטה פטקה סמרדג'יסקה Sveta Petka

 

הכנסייה פטקה הקדושה של האוכפים ,ממוקמת במרכז העיר , במעבר שבין חנות הכולבו Tzum לבין מלון שרתון ממש ליד הכניסה לתחנת המטרו סרדיקה , טלפון 35929807899.

כנסייה שנבנתה בתקופת השלטון העותומאני בימי הביניים, בעזרת תרומות של סוחרי ואנשי האזור, הכנסייה קבלה את שמה כפטקה הקדושה של האוכפים , מכוון שהחוק העותומאני אסר לבנות כנסיות שגובהם מעל לגובה סוס ורוכבו, אי לכך טמונה חלק מהכנסייה בנקודה שמתחת לפני הקרקע .

תחילת המידע על הכנסייה מופיע במאה השש עשר, שהוקמה להנצחת Martyr Petka Ikoniyska הקדוש שהוכרז ככזה במאה האחד עשר, כנסייה שנבנתה על הריסות מבנה רומי עתיק, פרסומה של הכנסייה נבע מאוסף ציורי הקיר הפנימיים שלה המתארים סצנות תנכיות מהמאות 14,15,17,19.

האגדות והאמונה של המאמינים הבולגריים טוענים כי גופתו של המהפכן וסיל לבסקי הוטמנה ונקברה בכנסייה לאחר שהועברה לכאן ממקום קבורתה הראשון , האמונה הזאת כי עצמותיו נמצאות מתחת ליסודות המבנה ,די רווחת בקרב המאמינים.

הכנסייה שעדין פועלת מציינת את קיומה ביום פטקה הקדוש בתאריך 28 באוקטובר בכול שנה , לכנסיה חזית אבן שמעליה גמלון ודרג של שכבת אבנים יוצרת חצי מעגל כקשת מעל לדלת הכניסה לכנסייה, מעל לדלת לוח שיש עם תבליט הקדוש וכתובת בבולגרית חקוקה מתחתיה , לכנסיה קריפטה שנתגלתה בעת השיפוץ בשנות החמישים .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור