דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סופיה בית הפרלמנט Parliament of Bulgaria

 

או בשמו השני National Assembly of Bulgaria , בעברו מטה המפלגה הקומוניסטית בעבר Bulgarian Communist Party Headquarters בית המפלגה לשעבר ממוקם בכיכר נורודנו סוברני Narodno Sabranie Square, 1169, ממול לבית הנבחרים שכיום משמש כפרלמנט של המדינה.

האספה הלאומית או בשמה הפרלמנט ,משמשת כרשות המחוקקת בבית המחוקקים ,שבו יושבים 240 נציגי המפלגות בהתפלגות כוחם על פי התוצאות בבחירות הנערכות אחת לארבע שנים , המועצה הוקמה לראשונה לאחר הקמת המדינה בסוף המאה התשע עשר.

אסיפה הלאומית אחראית על חקיקה של חוקים, אישור התקציב, תזמון הבחירות לנשיאות, בחירתו ודחיית ראש הממשלה ושרים נוספים, הכרזת מלחמה, סיום שלום והכנת כוחות מחוץ לבולגריה, ואישור הסכמי אמנות בינלאומיות ,בראשה של האספה עומד יושב ראש האסיפה הלאומית של בולגריה.

האספה הלאומית הבולגרית הראשונה והשלישית ,בחרה גם את שני המלכים הראשונים בבולגריה לאחר השחרור מן העול הטורקי ,הדוכס הגדול (Knjaz) אלכסנדר בטנברג והדוכס הגדול (Knjaz) פרדיננד סאקס Coburg-Gotha.

מבנה האסיפה הלאומית תוכנן בסגנון הניאו רנסנס, הוקם בשלושה שלבי בניה בין השנים 1884-1928 ,כאשר מעל לכניסה הראשית חקוק המשפט האחדות מחזקת אותנו, בשל מחסור בשטח למשרדים בבניין הראשי, הועברו מספר משרדי הנהלה של האסיפה הלאומית למטה לשעבר של המפלגה הקומוניסטית הבולגרית, הממוקם ב Largo.

ממול למבנה האספה הלאומית ,ניצבת האנדרטה של הצאר הרוסי אלכסנדר השני ,זאת אנדרטה שבסיסה בגובה 14 מטר ומעליה פסלו העשוי מברונזה של הצאר רוכב על סוסו האנדרטה הוקמה לזכרו של הצאר הרוסי שנלחם נגד השלטון העותומאני בשנת 1877 לשחרר את בולגריה מעולו לאחר חמש מאות שנה, בתחילתה בסופיה ולאחר מכן בכול בולגריה.

לאורך השדרה פזורות מספר אטרקציות מפורסמות בסופיה כמו ארמונו לשעבר של הצאר שכיום ממוקמת בו הגלריה הלאומית לאומנות ,הכנסייה הרוסית, האקדמיה למדעים שהייתה בעברה מועדון קציני צבא, והאוניברסיטה הראשית של סופיה,


 
 
 
בניית אתרים - שרקור