דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ליסבון רובע אלפאמה Alfama

 

הרובע העתיק של ליסבון,רובע שמור אשר בנוי בסגנון בניה ערבי,כמו מבוך רחובות,חצרות סמטאות ושבילים,הקתדראלה  Se מאוד יפה,והשוק    Feira da Ladra  מאוד ססגוני,המצודה ונוף הנשקף ממנה .

 

זהו רובע שבהחלט מומלץ לבקרו,הרבע שרד את רעידת האדמה בשנת 1755,בזכות  יסודות הבתים שהועמדו על בסיס סלע,ובתיו שבחלקם בנויים בבוץ,בתים מיושנים שאינם אופנתיים,מבנה הרובע מחזיר את המבקר אחורה בשנים,כמו כפר בעל רחובות צרים בתוך העיר,כיכרות קטנים,כנסיות,ובתים הצבועים בלבן,ומרפסות עם מעקי מתכת,ועציצי פרחים וכלובי ציפורים.

אוכלוסיית הרובע בתחילתה הייתה מורכבת מתושבים קתוליים השייכים לכנסיה הרומית,אך במאה החמש עשר ,הייתה גם מושבה גדולה של יהודים, בעיקר אנוסים שברחו מספרד, אבל המתיישבים המורים המוסלמים נתנו לשכונה את שמה ואת האווירה, על שם מעיינות המים שנבעו באזור,הם גם אחראיים על מבנה הסבוך של רחובות הרובע.

 

לצורך הגנת הרובע מפני פולשים,ובאותו זמן עיצבו את הבתים לכניסת רוח קרה בקיץ.

רב התושבים הוותיקים עזבו לשכונות מבוססות יותר,אנשים אמידים ותושבים החלו לשפץ ולשדרג את השכונה,המצודה שופצה וכמה בתי מלון חדשים הוקמו  והישנים ממשיכים לספק אטמוספרה של העבר,ברובע גרו משוררים וסופרים ויצירות של שירי   Fado , ואף נפתחו בו בתי מרזח להשמעת שירי הדיכאון והסבל הללו.

 

הדרך הטובה להתרשם מן הרובע הוא להתבלבל בסמטאותיו,בניגוד לקו החוף ותחנת הרכבת אשר שינו את פניהם למאה העשרים.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור