דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סופיה הארמון הלאומי לתרבות NDK

 

הארמון המשמש כאחד מציוני הדרך בעיר סופיה ,ממוקם במרכז העיר בשדרות 1 Bulevard Bulgaria , טלפון 35929166300 ,אל הארמון ניתן להגיע בחמישה קווי טראם וקו חשמלית אחד ,ולידו תחנת מטרו אחת של הקו הכחול ,קווי אוטובוס 204,604 עוצרים ליד המבנה .

הארמון הלאומי לתרבות National Palace of Culture ,מבנה גרנדיוזי בסגנון הסוציאליסטי שהוקם כחלק מחגיגות האלף שלוש מאות להקמת העיר בשנת 1981, המבנה מתחלק ל 13 אולמות ,בשמונה קומות עליונות ושלוש תת קרקעיות.

אולמות אלו משמשים למופעים, קונצרטים, תערוכות ואירועי תרבות רבים, לצד ירידים ופסטיבלים כמו פסטיבל המוזיקה ויריד הספרים השנתי , במבנה חללי גלריה, תיאטראות ובתי קולנוע ,מול המבנה יש חצר ומרכז קנית שבהם חנויות ובתי קפה. ומגרש חניה .

בחזיתו של המבנה כיכר ושדרה גינה ,שבסופה מזרקת מים מול הכניסה , לכיכר זאת מתנקזים מבקרים ואזרחי העיר , המקום משמש את הצעירים המחליקים על סקייטבורדים ורוכבי אופנים ,בכיכר מגרש משחקים לילדים, הוא משמש גם נקודת הופעות לנגני רחוב,בתי הקפה מושכים מבקרים לאורך כול השנה, ליד אחת הכניסות נוכל לראות קטע מחומת ברלין, ביכר גם ממוקמת קפלה בולגרית קטנה ,ואנדרטה לזכר הקורבנות בתקופת השלטון הקומוניסטי.

צורת המבנה משושה ובכדי לבנותו נדרשה ומסה של בטון וזכוכית, במבנה הוטמנו כעשרת אלפים טון של פלדה, יש האומרים כשלושת אלפין טון יותר מהפלדה שנדרשה לבניית מגדל אייפל, האולם המרכזי במבנה הוא אולם הקונצרטים .

יותר מ -10,000 טונות של פלדה שימשו לבניית NDK. זה 3,000 טון יותר מאשר מגדל אייפל. הפונקציה המרכזית של הבניין היא אולם קונצרטים. הוא גם מארח תערוכות וירידי סחר.

את בניית המבנה הגרנדיוזי הוליכה לודמילה ז'יבקובה ,בתו של המנהיג טודור ז'יבקוב שהיה ומנהיג הרפובליקה העממית לשעבר ,בתקופת השלטון הקומוניסטי, לודמילה עבדה בממשלה הקומוניסטית של אביה, והיה לה תפקיד משפיע בקידום התרבות והתרבות הבולגרית.

בתוך המבנה נוכל לראות גילופי עץ ,כשמונים תמונות ודברי אומנות רבים, פסלים ,שטיחי קיר ועוד.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור