דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סופיה הכנסייה הרוסית The Russian Church

 

הכנסייה ממוקמת בשדרות bulevard Tsar Osvoboditel 3 , ברחוב קרוב לקתדראלת אלכסנדר נייבסקי הכנסיה פתוחה לקהל בימי השבוע בין השעות

כנסייה שנבנתה בשנת 1914 על מגרש שהיה שייך לשגרירות רוסיה בסופיה ,זמן קצר לאחר בניית קתדראלת אלכסנדר נייבסקי ,מטרתה הראשונה הייתה לשמש את המאמינים בשגרירות הרוסית ,לאחר מכן הפכו אות כמקום תפילה לחברי הקהילה הרוסיים בסופיה, בשנת 1953 הקפלה והכנסייה הפכו לחלק מהפטריארכיה במוסקבה, המנהלת אותה עד היום.

שתי כניסות לכנסייה אחת הדרומית לכוון השדרה ,שמעליה ציור של St. Nicholas , ואילו מעל לכניסה הצפונית לכוון הפארק מעליה ציור של Alexander Nevski ,על גג הכנסייה מתנוססים חמש כיפות (בצלצלים ) מוזהבות בזהב, הכיפה הזהובה המרכזית מתנוססת מעל מגדל עגול שמעליו חרוט בצבע ירוק בגובה 19 מטר שבראשה הפעמונים שנתרמו על ידי הקיסר הרוסי ניקולאי השני ומעליהם צלב.

האמנים הרוסים שעיטרו את קירות הכנסייה בציורי קיר ובסמלים הקשורים לנצרות ,שאלו את המוטיבים מהכנסייה האורתודוכסית בקייב, סגנון האדריכלות השולט בכנסייה הוא סגנון רוסי של כנסיות ממוסקבה מהמאה השבע עשר , הכנסייה הוכרזה כאתר שימור של אונסקו.

בקריפטה של הכנסייה שהכניסה אליה משמאל לכניסה הראשית ,הפתוחה בכול ימי השבוע בין השעות 08:00-18:30 ,אל הקריפטה יורדים במדרגות ,שם טמון הארכיבישוף Seraphim Sobolev, ששרת בכנסיה בין השנים 1921-50, האגדות מספרות שעוד בהיותו צעיר ידע לעשות ניסים ונפלאות  ,לאחר מותו הוא נקבר בקריפטה,בכניסה לקריפטה חנות מתנות לתשמישי קדושה .

לאחר שיורדים במדרגות ,נכנסים לחדר גדול שבו שולחן וכסאות שעליהם יושבים בעיקר נשים הכותבות על דפים את הבקשות של המאמינים, החדר עצמו מעוטר בציורי קיר פרסקות והכיפה שמעליו מעוטרת בציורי ראשי מלאכים, כאשר לכול אחד שש כנפיים ,משם נכנסים אל חדר הקבר עצמו, שם כורעים המאמינים ליד הקבר, בהצמדם אליו ארוכות, המאמינים לוחשים תפילה ובקשה, מצטלבים ומשלשלים את הפתק לתיבת הבקשות המיוחדת.
 
המפללים מעל קברו מאמינים שבכוחו להעניק להם בעת התפילה משאלות של בריאות וריפוי האגדות טוענות שהכנסייה מעניקה למאמיניה המבקרים בה בעזרת הכוח הקסום בה להגשים את משאלות ובקשותיו של המאמין בעת הביקור בה. 
 
 
בניית אתרים - שרקור