דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ירושלים ההחלטה על הגדלת שטחה לאחר יום העצמאות 1950

 

על פי תוכניות שהציג דניאל אוסטר לאחר ישיבת מועצת העיר ,שטחה של ירושלים היהודית תגדל בעוד 50,000 דונם ,מספר תושביה של ירושלים נושק ל200,000 אלף, הצפי בקרוב להגיע ל 3000.000 אלף תושבים,התוכנית אמורה לשנות את מראה העיר ולתת לה צביון של עיר בירה .

על פי חישוב של מחלקת מרשם התושבים לעיר ירושלים מצטרפים כול חודש כשלושת אלפים תושבים חדשים , תוכניות הרחבה אלו מבוססות גם על צרכיה הביטחוניים הייחודיים של ירושלים , ועל תכנון קריית לאום למשרדיה השונים של ממשלת ישראל בבירה .

על מנת לפתור את בעיית המים בתקופות של בצורת תוכננה ,חפירת בריכת אגירה גדולה על מנת לאגור בה מי גשמים ,לעת צרה או פגיעה בצינורות המים העולים לירושלים , עוד על הפרק פינוי שכונות עוני ולהקים בשטח החדש שיכונים על מנת לאכלס את התושבים ברווחה, לידם יוקמו פארקים ויינטעו עצים ושיחים בגינות הציבוריות pasting

אלא שהתוכנית עמדה להיכשל עקב מחסור במים בירושלים ,משום שקו המים החדש שאמור היה להתבצע בין המעיינות בראש העיר ובין הבירה ,הקו חסר ארבע וחצי קילומטר של צינורות ,בהוראת מנהל מקורות זורזה העבודה והקו החדש אמור בתקופה הקרובה מעל לארבעת אלפים ומאתים קוב מים לצרכיה של העיר.

אלא שהתוכנית עמדה להיכשל ,עקב מחסור במים בירושלים ,משום שקו המים החדש שאמור היה להתבצע בין המעיינות בראש העיר ובין הבירה ,הקו חסר ארבע וחצי קילומטר של הנחת צינורות ,בהוראת מנהל מקורות זורזה העבודה והקו החדש אמור בתקופה הקרובה מעל לארבעת אלפים ומאתים קוב מים לצרכיה של העיר.

תחנת האוטובוסים תוצא ממרכז העיר ותעבור לאזור רוממה והכניסה לירושלים, כביש כניסה נוסף ייסלל מאזור בית שמש דרך ההרים יעלה לנס הרים ומשם לעין כרם ולהר הרצל ,בית הקברות הר הרצל עצמו ,יעבור שדרוג ויותאם לבית למעמדו ולקברו של הרצל .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור