דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

בודפשט סיור באזור פשט חלק 2

 
סיור בפשט בעיר בודפשט חלק 2
שער המגיפה של פשט של ימי הביניים,עומד גם ברחוב  Kalvin, בצד הגשר בין שני מבני מלון   Mercure Korona, חזרו ימינה ברחוב  Kalvin עד רחובKecskemeti,חצה אותו לפני המלון,ואז לקחת את הפניה הראשונה שמאלה לרחוב הקטן  Bastya.
 
משם להמשיך ללכת מספר בלוקים עד להצטלבות עם רחוב Veres Palne,בפינה זאת בחלק האחורי של פינת משחקים מוזנחת,ניתן להבחין בעוד חלק יפה של חומת ימי הביניים,כאן יש לחזור  שמאלה לרחוב korut.
 
כאן אתם ניצבים מול בית המכס  המשמש כיום כאוניברסיטה לכלכלה וטכנולוגיה,המהווה חלק פנימי של הרחוב מצד ימין,ולידו ניצב גשר החופש הירוק,ומלון גילרט ממול בגדה של בודה,המשיכו להתקדם עד הנהר ושם נפגוש את השוק המרכזי המקורה Central Market Hall,זהו השוק המרהיב של העיר שהוקם במאה ה 19,השוק מורכב משלושה מפלסים והם: קומת המרתף מהווה סופרמרקט,קומת המסד מהווה שוק מזון ,ירקות ופירות,קומה העליונה משמשת כשוק מסורתי רגיל המכיל דוכנים לרוב של בגדים,תחרה,שטויות ודברי סדקית,בקומה זאת יש בתי קפה ומסעדה עממית מאוד מומלצת.
 
ליד השוק בית המכס הקדום והמלוקק,אשר משמש כיום כאוניברסיטה לכלכלה,בכניסה בלובי פסלו של קראל מקס,מהבנין ניתן לצפות בדנובה,ובגשר החירות,כאת יש לפנות שמאלה לתוך המדרחוב  Vaci,בכוון היציאה הדרומית.
 
 עקוף עקיפה קצרה  ימינה ברחוב Szerb, דרך הכנסייה מהמאה השמונה עשר Serbian Orthodox Church, הכנסייה מופרדת מהרחוב בגן קטן,ציור האייקונים המרתקים בכנסיה מזכירים את סגנון הרנסנס האיטלקי,יותר מאשר הסגנון הביזנטי,חזור למדרחוב ואצי והמשיכו ללכת צפונה עד רחוב Szabadsajto ופנו שמאלה לכוון נהר הדנובה ,לתוך המעבר מתחת לגשר אליזבט, ואז חיזרו אחורה לכוון צפון לחלק הצפוף של המרכז,ותראו את הכנסייה המתנשאת Parish Church.
כנסיית  Church Parish  רובע 5  רחוב Marcius 15 ter
בחלק הפנימי של העיר ממוקמת כנסיית Parish,הכנסייה נבנתה בסגנון הברוק  בשנת 1723,היא החליפה 2 כנסיות אחרות אשר על אחת מהם הוקמה הכנסייה,למעשה הכנסייה המקורית מהמאה ה 12  בסגנון הרומי נהרסה באחת המלחמות,והוחלפה בבניית כנסייה בסגנון הגותי במאה ה 14,והפכה למסגד בימי שלטון התורכים בבודפשט ונשרפה בהמשך,ונבנתה שוב במאה ה 17.
 
מכאן ממשיכים מתחת למעבר המקומר  של  בניין  ELTE Arts,ולהמשיך ליד הנהר שוב לכוון המדרחוב, ולבקר בבית המרקחת העתיק אשר ארונותיו והריהוט עתיקים,בקרבה מקום ברחוב Kigyo,ממוקמת חנות הפורצלן הותיקה  Zsolnay porcelain, אשר שווה לבקרהאפילו אם לא קונים בה דבר.
 
לאחר הביקור בחנות ממשיכים לאורך המדרחוב על מנת לראות את חלונות הראווה של המדרחוב,לקניות יש להצטייד בפנקס השקים של אבא.
כדאי גם לראות את החנות הקטנה Vali Folklor ,בבנין מספר 23  לתלבושות פולקלור מקוריות מיד שנייה ,שטיחי קיר,מוצרי קרמיקה ופסלונים.
כמו כן ניתן לרכוש סמלים ,מדליות  וסחורה מימי השלטון הקומוניסטי בהונגריה,לאחר הביקור בחנות לפנות שמאלה לרחוב Regiposta,ליד מקדונלד לחצות את הכביש ומעל לדלת בבנין  13 ,ישנו תבליט דהוי מקרמיקה של סוס וכרכרה  של האומן  Margit Kovacs, בבנין מספר 9 שהיא חנות פרחים.
בסוף המדרחוב לפנות לרחוב והכיכר Vorosmarty.
 
כיכר קטנה ופופולארית,בקצה הצפוני של מדרחוב ואצי,בפינת המערבית של הכיכר ניצב פסל של המשורר Mihaly Vorosmarty, לצד הפסל גינה מגודרת,ומזרקה משיש,בפינה הצפונית ממוקם בית הקפה Gerbeaud cafe המפורסם,בפינה המערבית של הכיכר תחנת מטרו קוm1 ,בכיכר ממוקמים מסעדות ובתי קפה בעיקר לתיירים.
 
ליד פסל Jozsef Eotvos, מתחילה הטיילת של פשט ,לאורך הטיילת בתי קפה בספינות נהר,בין גשר השלשלאות לגשר אליזבט,בטיילת מבקרים תושבים מקומיים ותיירים.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור