דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

מצודת בודפשט Budapest Castle

 
מצודת בודפשט  Budapest Castle
הכניסה חופשית למתחם
המצודה מהווה אחת האטרקציות ההיסטוריות היותר מפורסמות של העיר,שטח המצודה מכיל חוויות רבות,המצודה ממוקמת בצידה המערבי של העיר על גבעה שולטת בגובה 180 מטר מעל פני הים. חצי קילומטר אורכו ורוחבו 500 מטר. שלוש כנסיות, חמישה מוזיאונים, בתי ששומרו , תיאטרון, ארבעה בתי מלון, מסעדות ובתי קפה רבים מצויים כאן צפייה מהמצודה  מספקת נוף ותצפית מרהיבים  של העיר,אזור פשט וגשרים מעל לדנובה במיוחד גשר השלשלאות.
האטרקציות העיקריות בשטחה של המצודה הם :
הארמון המלכותי  Royal Palace- Kiralyi Palota  הכניסה בתשלום
מצודת הדייגים    Fishermen s Bastion - Halaszbastya כניסה בחינם
כנסיית מאטייש   Matthias Church - Matyes templom  כניסה בחינם
 
דרכים להגעה למצודה : ניתן לקחת את מעלית הכבלים  Siklo  המעלה את המשתמש כ 100 מטר בעליה, שעות השימוש הם 7.30-22.00 ,בכל 10 דקות, קרונית הכבל יוצאת  מרחוב Clark Adam בסוף גשר השלשלאות,ילדים מתחת לגיל 3 ונכים אינם משלמים.
דרך נוספת לקחת את אוטובוס של המצודה היוצא כל מספר דקות מתחנת רחוב  Moszkva ter.
 
ראשוני התושבים הגיעו לאזור במאה ה 13 לאחר התקפת המונגולים בכיבושיהם,זמן פריחת המקום נחשבת לזמן  כאשר חצר המלוכה עברה למקום, במאה ה 15 ,בזמן מלכותו של המלך Matthias,בשנת 1541 נכבשה המצודה בידי התורכים והמקום נשלט עד שנת  1686, כאשר השלטון עבר לידי האוסטרים,בעת ההיא החל שיחזור ושיפוץ המצודה ניבנו בה רחובות,והמצודה עברה להיות מקום של שלטון המבנים בסגנון הברוק נבנו במאה ה 18 ,בסוף מלחמת העולם השנייה ניזוקה המצודה שוב,נערך שיפוץ שוב לאחר המלחמה,הרחובות בסגנון ימי הביניים הושארו ושופצו.

בשטח המצודה ראשיים לנוע עם רכבים הם: תושבי המקום,העובדים במקום,אורחי מלון הילטון  והאוטובוס הנוסע באזור.
שער הכניסה הצפוני למצודה הוא המקום הטוב להתחלת הסיור,כל ארבעת הדרכים העוברות על הגבעה, נפגשים בנקודה זאת,השער  מרוחק מרחק קצר לתחנת האוטובוס.
המשך עמוד 2
ברחוב  Becsi kapu ter  נערך כל יום שבת שוק רחוב,ניתן להעלות לחלק הגבוה של הגשר ולצפות מנקודה ייחודית על העיר.
מסביב לשער וינה  Wienna Gate,התבוננו על עיצוב הבתים במספר 5-7,כאשר הבית במספר 7 המפורסם נבנה על בנין מימי הביניים,בשנת 1807 והתגורר בו כומר,סורגים מעניינים מכסים את החלונות ,הארכיב הלאומי ממוקם בפינה הצפונית של הכיכר.
 
ליד כניסת השער הראשי מימינו ממוקמת חורשת   Europe Grove , עצים אלו שניטעו נתרמו בידי ערים באירופה וכוללים כ 16 סוגי עצים.

בפינת רחוב  Kapisztran   ורחוב Orszaghaz,נמצא מגדל   Maria Magdalene,זאת הייתה כנסיה  מזרם הפרנציסקאנים בימי הביניים,בימי שלטון התורכים הם המירו  את כל הכנסיות למסגדים או הרסו אותם בכיכר , פרט לכנסיה זאת ,מאז היא נשארה הכנסייה הנוצרית הן לקתולים והן פרנציסקאנים ככנסיה היחידה במקום,עד שלבסוף הפכו גם אותה למסגד, ובמלחמת העולם השניה היא נהרסה,רק המגדל שנבנה במאה ה 15 נותר.
 
מאחורי המגדל  Maria Magdalene במצודת העיר נמצא המוזיאון הצבאי ,בחלק מחדרי מוזיאון מוצגים פריטים וספור 13 ימי ההתקוממות בשלטון הסובייטי בשנת 1956, כמו כן הוצג במקום פסל ראשו של סטלין,אך הוא נהרס לטובת מגרש חניה בידי תושבי האזור,במקום קיים בתצוגות אוספי מדי מלחמה,כלי נשק הסטורים,מטבעות ודגלים.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור