דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קבוץ געתון להקת המחול הקיבוצית

 

בעת הסיור בבית הספר לריקוד הקיבוצי מתקבלות הקבוצות בידי נציגי הלהקה ,טלפון לתאום 04-985-9730 .

כפר המחול הבין לאומי לריקוד קלאסי ,ממוקם בחדר האוכל הישן של קיבוץ געתון ובמבנים סמוכים לידו, תחילתו במפעל עיבוד עלי הטבק בקיבוץ שנסגר בשנות החמישים, להקת המחול הקיבוצי הוא פרי מפעל חייה של הרקדנית ומנהלת הלהקה יהודית ארנון עד שנפטרה לפני שנים אחדות, יהודית בוגרת מחנות הריכוז נדרה נדר שבעת שתצא מהגיהינום תעלה לארץ ישראל ותקים להקת מחול.

לא עזרו לחברי קיבוצה הוויכוחים שאין זה מקצוע עבודה קיבוצי בעת הקמת הקיבוץ בשנת 1948 ורעיונה וחזונה קרם עור וגידים לפיתוח המחול בארץ ישראל בעת שהוקמה הלהקה בשנות השבעים תוך קביעת סטנדרטיים גבוהים ברמה ארצית ובין לאומית .

כיום ,לאחר שהקיבוץ הופרט הוקמה עמותה השוכרת את המבנים והסדנאות מהקיבוץ, תקציב אגודה המחול הקיבוצית , ניזון משלל הופעותיה בארץ ובעולם, מתמיכת משרד התרבות, מתקציב המופרש מהתנועה הקיבוצית ומתורמים מרחבי העולם ומהארץ.

כיום בלהקה המנוהלת בידי רמי באר יורשה של יהודית ,כמאה רקדנים המתחלקים לקבוצות גילאים של בוגרים מקצועיים המונים כשלושים רקדנים חברי הלהקה, חברי הלהקה הצעירים שמגיעים לאחר בחינה שנתית ונבחרים בעזרת פינצטה , הן ללהקת הצעירים והן ללהקה הבוגרת בתום ההכשרה, עוד קבוצה של רקדנים מרחבי העולם והארץ המונה כשלושים נבחרים , מתאמנת ולומדת את עקרונות ויסודות הלהקה במחול תמורת תשלום .

בעת הסיור מתלווים למדריכה מטעם הלהקה ,המוליכה את המבקרים על מנת לחוש את החוויה בסדנות שבהם מתרגלים רקדנים ולומדים את רזי היסודות של הלהקה הקיבוצית, לאחר מכן ממשיכים לצפייה באולם שבו מתאמנת הלהקה , לאחר האימון נערכת סדנה מעניינת תוך השתתפות פעילה של אנשי הקבוצה בעזרת מנחה ומספר חברי להקה ,בפעילות חווייתית של התעמלות וריקוד מונחת .

פעילות האורכת כמעט שעה, הסוחפת את המבקרים ,והנהנים מחוויה מיוחדת תוך הפעלת הגוף והנפש במכלול הוראות ההפעלה לצלילי מוזיקה , שווה את הביקור .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור