דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברלין נסיעה באוטובוסים

 

מידע לשעות וסוגי התחבורה הציבורית בעיר

שעות הפעילות של התחבורה הציבורית הם בשעות 04:30 – עד חצות ,בסופי השבוע התחבורה מתחילה בשעה 05:00 , שלטים אלקטרונים בתחבורה הציבורית וכריזה ,מציינים מהי התחנה הבאה לירידה .

תחילת יום העבודה של קווי האוטובוסים בברלין היא השעה 04:30 ומסתיימת בשעה 01:00 בלילה,בסך הכול בברלין 160 קווי אוטובוסים, בכול תחנה ניתן למצוא מפות מפורטות של מסלולי הקווים ותדירות הנסיעות.

 

קווי האוטובוס הראשיים, שנוסעים בדרך כלל בתדירות גבוהה יותר, נקראים Metro Bus ומצוינים באות M לפני המספר (למשל: M48 ).

הם פועלים בעיקר בחלק המערבי של העיר, שבו פורקו מסילות הרכבת הקלה לאחר המלחמה (כמה קווי מטרו־בוס ממשיכים גם לתחנות במזרח העיר). עם זאת, גם בין קווי האוטובוס הרגילים, ישנם אוטובוסים שמצוינים במספר בלבד.
 

לידיעתכם ניתן לרכוש כרטיסים אצל נהגי האוטובוסים,רק כרטיסים ייעודיים לקווי הנסיעה כמו כרטיס לשעות קצובות או ימים ,כמו כן ניתן לנסוע ולהשתמש בכרטיסים משולבים כמו כרטיסי  welcome, שניתן לרכוש אותם במכונות האוטומטיות הצהובות או הכתומות התחנות התחתית.

שלושה סוגי כרטיסים לתחבורה הציבורית בעיר ,על פי חלוקה מוניציפאלית של התחבורה והם : A,B,C  , לכול אזור תעריף נסיעה שונה.

בדרך כלל הכרטיסים הנרכשים הם מסוג A  ו B  מן הסיבה כי כרטיסים מסוג  C משמשים לנסיעה בטבעת החיצונית של העיר והפרוורים .
 

כרטיסים חד פעמיים רגילים .

קנייה של כרטיסים רגילים: כרטיסים אלה טובים לנסיעה בתחבורה הציבורית בלבד כרטיסים אלו אינם מקנים הנחות הקיימות בכרטיסים ארוכי הטווח.

קיימים כרטיסים הנקראים Kurzstrecke , חד פעמיים, הם מיועדים לנסיעה שאינה עולה על שש תחנות בחשמלית, או שלוש תחנות ברכבת התחתית או ברכבת המהירה העילית, לתשומת לבכם,בכרטיס זה ניתן להחליף בסוג התחבורה הציבורית רק ברכבות ואינו מאפשר חילוף בקווי ה אוטובוס או החשמלית, לכן מחיר הכרטיס AB שווה ליורו וארבעים לאזור  C במחיר הוא שלושה יורו ועשרה , ניתן לרכוש כרטיס מסוג AB לארבע נסיעות ואז מחירו שמונה יורו וארבעים.

הכרטיסים הן לנסיעה חד פעמית או יומית או לחלק השבוע או לכול השבוע ניתן לרכוש במכונות כרטיסים הניצבים בתחנות ההסעה ,בעת השימוש בהם יש להחתימם במכונה לפני העלייה לאוטובוס או לחשמלית או בעת העלייה על הרכב הציבורי במכונה המורכבת על עמוד בכניסה לרכב הציבורי.

בכל אמצעי התחבורה ניתן לנסוע בכרטיס משותף,קיימים שלושה סוגי כרטיסים  AB, BC,ABC , רוב התיירים קונים את   AB   המיועד למרכז העיר,וזמן השימוש הוא שעתיים,כרטיס  A Kurzstrecke   מיועד לזמן קצר ,הכרטיס היומי הכולל את 3 סוגי הכרטיסים עולה 6 יורו.

 

לאנשים הנעים בקבוצה או משפחות הכרטיס הזול לרכישה הוא כרטיס   Kleingruppenkarte , מקסימום ל 5 אנשים,ומחירו 14.80 יורו.

 

נסיעה ב  City Tour Card , לאדם אחד ל 48 שעות עולה 14.50 יורו,ל 72 שעות עולה 19 יורו,לקו  AB .

 

כרטיס  Welcome Card , המיועד ל 72 שעות בעיקר לתיירים ולמשפחות עם 3 ילדים עולה 22 יורו וטוב לשימוש בכל האוטובוסים,החשמליות,והרכבת התחתית.הכרטיס אף נותן לכם הנחה בסיורי העיר,במוזיאונים ובחלק מהאטרקציות.
 

ניתן לקנות רק כרטיסים המשלבים שניים או שלושה מן האיזורים כמו כרטיסי   B+C ,A+B או A+B+C . רק כאשר משתמשים גם באזור c , הנסיעה לעיר  פוטסדאם , או נסיעה משדה התעופה שנפלד ובחזרה  תזקקו רק לכרטיסים המכסים את ברלין כולה, אשר מצריכים כרטיס מסוג   ABC   או בתוספת כרטיס־המשך ( Anschlussfahrschein - העולה 1.50 אירו), זאת רק בצירוף לכרטיס AB בתוקף.

 

טיפ : לרוכשי הכרטיסים מסוג  City Tour Card וכרטיס מסוג Welcome Card   לחמשה ימים בשיטה מורחבת הכוללת כניסה חופשית גם לחמשת המוזיאונים באי המוזיאונים ( תזכורת כי כניסה לכול מוזיאון בנפרד שווה כעשרה יורו.

הכרטיס הכולל גם כניסה חופשית למוזיאונים באי המוזיאונים , נקרא Welcome Card Museumsinsel מחירו לכרטיס הנסיעה A+B    הוא 34 יורו כרטיס ABC     כולל חמשת המוזיאונים מחירו 36 יורו.

בברלין אין צורך בכרטיסים לתקופה הכוללת ימים ושעות שבועי וכדומה  ,אין צורך להעביר במכונת הכרטוס בכול מעבר או עלייה,לאחר ההחתמה הראשונה שבה הרישום מראה את שעת ותאריך הפעלתו , יש לשמור את הכרטיס מוכן להצגה לביקורת כאשר תתבקש.

החשמליות  Strasenbahnen מופעלות גם כן על ידי BVG ופועלות באזורי מזרח ברלין לשעבר. כמו האוטובוסים במערב העיר, גם כאן הקווים הראשיים מצויינים באות M (קיצור של MetroTram ).
 
בעוד שאר הקווים מצוינים במספר בלבד. ההבדל בינם לבין המטרו-בוסים במערב העיר טמון במספר: המספרים הנמוכים (למשל: M4 ) שמורים לחשמליות במזרח העיר, בעוד המספרים הגבוהים ( M19 ומעלה) שמורים למטרו-בוסים במערב.

כך גם בקווים הפחות החשובים: המספרים הנמוכים (12-68) שמורים לחשמליות מזרח, בעוד המספרים הגבוהים יותר (מאה ומעלה) משמשים את קווי האוטובוסים במערב.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור