דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברלין מידע לחשמלית ולרכבות

 

חשמליות  ורכבות בברלין  S-Bahn

כיוון שרב הרכבת העליונה החשמליות היו בצד המזרחי של העיר נאלצה העיר המאוחדת לשקם ולשדרג ות הפסים וקווי החשמליות ולהתאימם למאה העשרים,הוחלפו קרונות וציוד והנסיעה בחשמלית הפכה לנוחה יותר,לנסיעות ארוכות ,כיוון שהחשמליות מגיעות לאזורים רחוקים יותר ,החשמליות  והרכבות יותר יעילות,קווי החשמלית יוצאים לדרכם בכל עשרים דקות ,ניתן להגיע לתחנות הרכבת בנסיעה ברכבת התחתית .

תחנות החשמלית המרכזיות הם : Berlin Zoologischer Garten,Berlin Ostbahnhof,Berlin Friedrichstrasse,Berlin Lichtenberg .

 

חשמליות נמצאות בעיקר בחלק המזרחי של העיר למרות שבשנים האחרונות מסלולי הנסיעות הורחבו למרכז ואף למקומות שהרכבת אינה מגיעה,עיקר עבושתם של החשמליות ברובע  Wedding בחלק המזרחי של העיר.
 

החשמליות  Strasenbahnen מופעלות גם כן על ידי BVG ופועלות באזורי מזרח ברלין לשעבר. כמו האוטובוסים במערב העיר, גם כאן הקווים הראשיים מצויינים באות M (קיצור של MetroTram ).

בעוד שאר הקווים מצוינים במספר בלבד. ההבדל בינם לבין המטרו-בוסים במערב העיר טמון במספר: המספרים הנמוכים (למשל: M4 ) שמורים לחשמליות במזרח העיר, בעוד המספרים הגבוהים ( M19 ומעלה) שמורים למטרו-בוסים במערב.

כך גם בקווים הפחות החשובים: המספרים הנמוכים (12-68) שמורים לחשמליות מזרח, בעוד המספרים הגבוהים יותר (מאה ומעלה) משמשים את קווי האוטובוסים במערב.

 

תחבורה מטרו וחשמליות בברלין

בברלין שתי מערכות רכבות: S BAHN  - מעל פני הקרקע,  וה- U BAHN , הרכבת התחתית.

 

היום כל מערכות התחבורה הציבורית בברלין שייכת לעיר כחברה עירונית ממשלתית אחת ה- B V G .

 

כיום החשמליות  במסלולם נוסעות  לאזורים מרוחקים יותר במזרח העיר ומחוץ לעיר כמו לפוטסדאם הרכבת התחתית אשר אינה תלויה  בגורמים כמו:  בכמות כלי הרכב ברחובות, יותר מהירה.

 

לידיעתכם קיימים קטעים בברלין, שהרכבת התחתית עולה לפסים מעל פני הקרקע וחשמליות עוברות במסלולים מתחת לפני הקרקע.

 

ניתן לנסוע בשתי הרכבות באמצעות אותו כרטיס- לשעתיים, ליום, לשלושה ימים שבועי חודשי לפי אזורים- שקונים במכשיר אוטומטי המוצבים בטחנות,בשימוש מטבעות או שטרות או בקופות, בתחנות שהם מרכזיות יותר.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור