דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

מנזר המוחרקה סיפור הנביא אליהו וארבע מאות נביאי הב

 

על פי המסורת סבלה ארץ ישראל מבצורת שהוטלה עליהם בידי הנביא אליהו בהוראת האל בעקבות חטאיהם ,לאחר הטלת הבצורת נצטווה אליהו להתעמת עם אחאב , במהלך העימות הטיח אליהו באחאב כי הוא ובית אביו עוכרי ישראל .

בתום הוויכוח החליטו שניהם על קיום מפגש על הר הכרמל, ושם כול צד יציג את כוחו של האל שהוא מאמין בו, ביום המפגש עמדו מצד אחד אליהו ומהצד השני עמדו ארבע מאות נביאי הבעל, ומסביבם צפו בקרב בני ישראל .

אליהו פנה אל העם ושאל עד מתי תפסחו על שני הסעיפים (האם אתם מאמינים באלוהים או באלוהי נביאי הבעל ואחאב) , כאשר בוששה התשובה פנו היריבים לקרב, שבו האל שלהם אמור היה להגיב על הקורבן שיוגש לו על המזבח .

זכות הבכורה הוגשה לנביאי הבעל, שבנו מזבח וערמו עליו עצים ומעל הניחו פר כקורבן, למרות תפילתם של נביאי הבעל האל שלהם לא הצית את האש כסימן לקבל הקורבן עבורו, אליהו צווה שלוש פעמים על הצופים להרטיב את עצי הבערה של המזבח, ולאחר מכן התפלל לאלוהיו שנענה והצית על פי המסורת ,את עצי ההסקה שמתחת לפר הקורבן.

לאחר שהוכחה על פי המסורת כוחו של האל ,הורדו נביאי הבעל לנחל הקישון ושם נשחטו בעבור התכחשותם לאלוהים, לאחר מכן התפלל אליהו לירידת גשם , רק בניסיונו השביעי על פי המסורת החל לרדת גשם


 
 
 
בניית אתרים - שרקור