דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רודוס כנסיית השילוש הקדוש holy trinity church

 

ממשיכים לעלות מצד ימין כנסיית השילוש הקדוש holy trinity church , בית המסדר האנגלי, שבה נוכל לראות בגומחה ברחוב ,את פסלה של מרים אוחזת בידה את ישו זהו בית התפילה היחיד הממוקם ישירות על רחוב האבירים ,שהוקם בסוף המאה הארבע עשר, אז שימש את המסדר האנגלי על פי סמלי המגן החקוקים עלייה, על חזית השיש של הכנסייה חקוקים שני פניהם של המסטרים החשובים במסדר סנט לואיס ג'ון ,האביר Helion de Villeneuve והאביר Dieudonne de Gozon , ביחד עם סמלי המגינים שלהם.

שמה של הכנסייה נבע משמם של הציורים המעטרים את קירות הכנסייה, שצויירו בסוף המאה החמש עשר , הכיפה מעל לכנסיה נוספה בתקופה מאוחרת יותר בעת השלטון העותומאני ,בעת שהקפלה שימשה כמסגד, שנקרא חאן זיד מסקידי  Khan Zade Mescidi .
 
כיום נותרו חלקי ציורים על הקירות , כמו החזון הנבואי של יחזקאל, עם הקודש האפוסטולי ואבות הכנסייה שמתחתיו. על פי הפרשנות ההתעלות האלוהית של הציור ,מתוארת בקשת המובילה אל המקדש, וגומחה של שבה ציור המשיח המת, יש לתת חשיבות מיוחדת לציורי הקיר ששרדו בחלק המערבי של מבנה הצלב, הכוללים פרקים של מהתנ"ך .
 
כמו דמות אדם שמות בעלי החיים, נפילת האדם, אדם וחוה מונעים מתוך גן העדן, הקורבן של הבל והמבול.בהמשך העליה מימין בית המסדר של פרוונס ,ולאחריו מגיעים לכיכר kelooyoulou (אלכסנדר הגדול) ומאחוריה הכניסה לשער הכניסה בעל הקימור הבנוי משתי דלתות עץ מסיביות ונכנסים למבואת השער Logia of St. John שבארמון.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור