דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רודוס עמק הפרפרים The Valley of Butterflies

 

עמק הפרפרים הכניסה בתשלום ,ממוקם כעשרים וחמישה קילומטר לכוון מערב האי, תחנת יציאה של האוטובוסים לתיירים יוצאת מכיכר רמיני במרכז החלק בעיר החדשה ,על הכביש המוליך אל Akti Kanari משם ל  Maritsas ומשם לכפר Kremastis ולפנות שמאלה לשמורה .

כיוון שהעמק מושפע ממזג אוויר ועונת הקיץ ,שבהם הפרפרים בוקעים ומרחפים בהמוניהם מומלץ להגיע לביקור בעמק הטבעי הזה שבו נטועים עצי לבנה שבינם ועל קליפתם נמצאים נחילי הפרפרים ,החודשים המועדפים לביקור הם : בתקופת הקיץ בין החודשים יוני לאוגוסט  ומירב ההנאה היא שעות הבוקר.

במרכזו של עמק הפרפרים, זורם נחל Pelekanos ,המקבל את מימיו ממספר נביעות ומפלונים, העמק ממוקם בסמוך לכפר Kalamonas , בנקודת החנייה מספר מבנים הכוללים קופה לתשלום ,שירותים מזנון קטן ומוזיאון קטן לתצוגת פרפרים ומדגרה לביצי פרפרים, לאחר שעוברים בכניסה מוליך שביל במעלה הגבעה לכוון מנזר Panaya Kalopetra שנבנה בסוף המאה השמונה עשר , בידי הנסיך הגולה של Walachia שברומניה , אלכסנדר Ypsilantis.
 
היער המורכב ברובו מעצי לבנה ,שמקליפתו מופרש שרף ,שריחו מושך אליו את הפרפרים, שרובם מהזן  panaxia quadripunctaria , להקות של פרפרים מלווים את המבקר לאורך דרכו , השביל המוליך למעלה עובר מעל גשרים הניצבים מעל זרימת פלגי הנחל .
 
בתוך המים ניתן להבחין בסרטני נחלים וצבי מים שלפרקים עולים על אבנים לקבל מעט מקרני השמש , השביל שאורכו כקילומטר ושלוש מאות מטר, מסתיים ליד המנזר וסופו מהווה  נקודת תצפית נחמדה לסביבה, בנקודת התצפית מפוזרים מספר ספסלים ושולחנות לטובת המשפחות הבאות לערוך פיקניק במקום הקסום.

הפרפרים שאנו רואים בעמק הפרפרים שייכים לזן הנקרא Callimorpha Quadripunctaria פרפרים החיים ליד עצי הלבנה הנקראים storax iquidibar Orientalis , שיש לו ניחוח חזק המושך אותם אליו, (עץ זה משמש את התושבים בעיקר הכמרים, בחודשי הקיץ ,ליצור תמציות של ניחוחות של ריח לבונה וריח וניל ).

הפרפרים שהפכו את הרגלם להתרבות דווקא על עצים אלו ,בזכות ניחוחם המיוחד ,מטילים את ביציהם בחודש ספטמבר, המתפתחים בהמשך לפקעות לגלמים ,שבוקעים בחודש בחודשי האביב, החום וריח העצים שבעמק הפרפרים ,מושך את נחיל הפרפרים הבוגרים, לעופף בלילות לעמק בחזרה, ואז להמשיך את מחזור חייהם שוב ושוב , בחודשי הקיץ בעמק ,הם יונקים את השמן מהעצים, על מנת למלא את גופם בשמן ,לתקופת ההזדווגות וההפריה מחדש.


 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור