דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סיגישוארה ביתו של דרקולה Dracul's House Casa Dracula

 

עיקר פרסומה הפולקלורית של העיר סיגישוארה, נובע כמקום הולדתו של הנסיך ולד המכונה המשפד שממנו צמחה דמותו של דרקולה ,לכן כדאי לבקר בבית אשר בו נולד הרוזן וולאד צפש דרקולה Vlad Tepes ,ששימש כשליט חבל וולאכיה .

בייתו של דרקולה Dracula הצבוע צהוב ,ממוקם ברחוב Str. Cositorarilor 5 ,הבית ממוקם בחלק העליון של כיכר המצודה , הבית פתוח בימי השבוע בים השעות 10:00-23:00  טלפון 40265771596.

בית המשמש כאתר היסטורי מסקרן המושך זרם מבקרים מכול רחבי העולם, המבנה נבנה מלבנים דומות לאלו שנבנו מגדלי השמירה , הוא נחשב לאחד העתיקים בעיירה ,מיד לאחר הכניסה תלוי דרקון של ברזל יצוק ,בתחילה שימש כמוזיאון, אך כיום משנת 2012 הבית משמש כמסעדה ומכיוון שכך החלו בעלי המסעדה לגבות דמי כניסה .

בבית זה נולד הנסיך ולאד טפש  דרקולה, בשנת 1941 שם התגוררו הוריו עד שנת 1436, מכיוון שאביו היה נסיך חבר מסדר הדרקונים ,עברה המשפחה לעיר הבירה הרומנית באותה תקופה , העיר טרגובישטה  Targoviste,שם קיבל האב את כינויו דרקול ובהמשך הפך שם המשפחה לדרקולה, אז עברה המשפחה למחוז Walachia בעקבות כיבושה בידיו של הנסיך  ולאד טפש  דרקולה .
 
קומת הקרקע של הבית משמשת כמסעדה, ואילו בקומה הראשונה היא הבית של מוזיאון הנשק Museum of Weapons ,מבנה המסעדה נותר בצורתו המקורית ,העובדים במסעדה לובשים את מדי התקופה המלכותיים של המשפחה והמסדר, בגדים בצבע שחור ואדום ומעל לובשים העובדים גלימה שחורה.
 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור