דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סינאיה ארמון פלישור Pelisor הקטן

 

לאחר הביקור בארמון טירת פלאש, ממשיכים במעלה הכביש לכוון ארמון פלישור Pelisor שפרוש שמו של הארמון הוא פלש הקטן, הכניסה בתשלום והסיור רק בהדרכה של מדריכים מקומיים, הארמון פתוח בימי השבוע פרט ליום שני ובחורף גם סגור ביום שלישי קיץ 11-19,חורף 11-17  .

ארמון Pelisorul שנבנה בסוף המאה התשע עשר בעבור משפחת המלוכה ובעיקר בפיקוחה ועיצובה של רעייתו של המלך קרול ,בעבור משפחת פרינדד ,שהיה אחיינו ויורשו של קרול הראשון ורעייתו מרי שאף היא עזרה בעיצוב חדרי הארמון ,עד שנבנה הארמון התגוררו בארמון Foisor castle כיום מלון בן 99 חדרים.

ארמון פלישור ( Pelisor , פלש הקטן) קטן יחסית בחלקו החיצוני ופחות מרשים מהארמון הגדול ,הארמון עוצב בסגנון ארט נבו ,צורתו ולמרות שהוא קטן ופחות מרשים ,מושך מבקרים לביקור בו, האטרקציה המרשימה בארמון הוא החדר שקירותיו מצופים בעלי זהב ותקרתו בעלת עיצוב מיוחד ובו ארון מוזהב שעליו חרוט פרח emblem  הדומה לשושן הצחור סמלה של סקוטלנד ארץ המוצא של המלכה.

מריה יצרה סגנון מקורי בבניית ארמון Pelisor , באמון ניתן לראות את פרי סגנונה בחדר שנת הזהב Golden Bedroom , בקפלה The Chapel ובלשכת הזהב The Golden Chamber שבהם ניתן לראות עיצוב בסגנון ארט נבו ,המשולב אוסף אומנות דקורטיבית של אמנים מפורסמים.

אולם קבלת האורחים מחופה בלוחות עץ אלון שעליו תלויים תמונות ורישומים של המלכה מריה וילדיה ,חלקם צבועים בצבעי מים, חדר השינה המוזהב מחופה בחלקים מצופים בזהב שהוכנו בסדנאות בעיר סינאיה ,הקירות ה מוזהבים מעוטרים בעלי צמח הגדילן emblem הדומים לשושן הצחור . האח מסוגנן בסגנון רומני, הכיסאות והשולחן מעוטרים בסמלה של מריה שאותו הביאה מסקוטלנד סמל השושן הצחור בשלוב הצלב הקלטי. 


 
 
 
בניית אתרים - שרקור