דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברלין המוזיאון היהודי Jewish Museum

 

שדרות דן לינדן מספר 9-14

הכניסה למוזיאון היא דרך מעבר תת-קרקעי מהמבנה הסמוך של מוזיאון ההיסטוריה הגרמנית הישן הקשר בין שני המוזיאונים מוסבר בקשר הסימבולי הבלתי מנותק ,בין העם הגרמני וההיסטוריה שלו לבין העם וההיסטוריה היהודית, המעבר מוליך לשלושה מסדרונות תצוגה הנקראים צירי קשר, המייצגים שלוש שדרות של תערוכות לביקור.

הכניסה בתשלום ,ילדים עד גיל 6 חינם.כתובת  linden  strasse 9-14   טלפון  30-25995305  תחנת  מטרו   KochStarsse , קווי אוטובוס  M29 ,M41 ,265 המוזיאון פתוח בימי שלישי -ראשון בשעות  סגור בימי שני בשעות 10:00-22:00

 

כניסה למוזיאון עוברת דרך כניסת הבניין הישן של המוזיאון להיסטוריה גרמנית הישן ברחוב דן לינדן 2 , דרך מנהרה ,והיציאה רק דרך המוזיאון הישן הרעיון מאחורי המוזיאון בצד הצגת הנספים והאבדון היא להדגיש את הריקנות והתגמדות האדם מול הקירות החשופים מבטון והצרים כאשר הגובה נותן מימד נוסף של גימוד האנושות.

לצד המוזיאון נמצא מבנה בסגנון הברוק,המשמש לבין הדין לערעורים, שנבנה בשנת 1735,כאשר הרעיון לבנות את המוזיאון בשטח ריק שעמד בסמוך למבנה  ולהגביר ביקור אנשים ותיירים במקום.הסיור בציר הגלות במוזיאון מוביל לחצר אשר בה שבע שורות של עמודים ,בסך הכל 49 עמודים המלאים בעפר וצמחים צומחים בהם.

הרעיון בעמודים הוא שישראל שהוקמה בשנת 48 ועמוד נוסף לתזכורת לעיר ברלין, אין יציאה מן החצר ולכן יש לחזור לכוון מוזיאון ההיסטוריה הגרמנית הישן וליציאה.

המוזיאון תוכנן בצורה חריגה לתכנון בניה מקובלת,המסלול מזגזג ממערב למזרח  ואינו מאפשר לעשות קיצורי דרך ,ניתן לחצות בקטעי המסלול רק בגשרים מנתבים.מסלול ישר וארוך הכולל מדרגות מוליך את המבקר לקומה השנייה במוזיאון ,מערכת מדרגות נוספת בסוף הפרוזדור מוליכה את המבקר לקומה ראשונה.המוזיאון נפתח לאחר עיכובים בשנת 2001.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור