דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אוכל פולני אוטנטי שכדאי להביא הבייתה

 

גבינת צאן Oscypek ,מלכת הגבינות הפולניות, המיוצרת בהרי הטטרה ,בידי הכפריים המכונים highlanders המשתמשים במתכון בן מאות בשנים, זאת גבינה מחלב כבשים העוברת תהליך של עישון במשך שבועיים מעל מדורה והמופיעה בצורת כדורים או ממרח.      

לאחותה של גבינת Oscypek,נחשבת גבינת Redykolka ,המגיעה בצורות שונות לחנויות .
 
הגבינה המקבילה למוצרלה נקראת Bundz  או בכינוייה Bunc ,גבינה שבניגוד למוצרלה המקורית היא מעט חמצמצה ,הפולנים נוהגים להוסיף עגבניות ובזילקום בהבשלתה במערות שבהרים.
 
גבינה רכה מלוחה המיוצרת מחלב כבשים ,הנקראת Bryndza podhalanska ,מבשילה באמצעות אנזימים ובקטריות טבעיות ,גבינה השווה כאשר היא מעורבבת עם סלט ואיזה פרוסת לחם טרי.
 

נקניק Lisiecka sausage ,שהאגדות מספרות כי הוא חביב על האפיפיור הפולני, יצורו נעשה בידי איכרי הכפריים ליסקי וצ'רניצ'וב שגרים ליד העיר, אך קצבים רבים בפולין מזייפים את יצור הנקניק ברחבי פולין, את הנקניק מכינים מהחלקים הרכים והמובחרים של החיה האחרת, שנצלו מעל מדורה ועושנו ,על גחלים של עצי פרי.

לא להסיט את המבט מבשר האווזים המגודלים במרעה טבעי ,שבשרם דל בכולסטרול והעוברים בישול או עישון למרות שכיום האווזים במיעוט עקב צמצום גידולם .

הבייגלה הפולני של קרקוב הנקרא Krakow Obwarzanek , האופייני לעיר שמעליו מלח, זרעי פרג או שומשום , עם משהו מלוח לצדו.

אחיו הקטן בגודלו ,נקרא פרצל Krakow Pretzel , צורתו אליפסה עם קצוות מתעקלים לתוכו ,הוא קשה, טרי ומתפורר ,מזוגג ושומר על טריות , האגדות מספרות כי המלך Jagiello לקח לקרב מספר עגלות עמוסות בפרצל ודאג לנצח בקרב על מנת שהמתכון להכנתו לא ייפול לידי האויב.

ובל נשכח את הלחם הנקרא Pradnik שמתכונו החלה במאה החמש עשר , שבמקורו יוצר בחווה של הבישוף של קרקוב בכפר Pradnik Bialy ,במקור היה הלחם הכפרי שקל 14 קילו ואורכו כמטר וחצי ,כיום נמכר בצורת מיני שמשקלו כארבע וחצי קילו, הלחם הכפרי שומר על טריותו מספר שבועות.

הכרוב הכבוש האמתי Sauerkraut , מיצר בצפון פולין בחבל Charsznica , על שטח של אלפי דונמים מגודלי הכרובים ,שלאחר מכן נכבשים בשיטות שהונהגו כבר שנים רבות בהליכים טבעיים ללא תוספת חומרים משמרים ותוספת מלאכותית , היוצרים בסוף עלי כרוב חמוץ בעל דרגת חומציות קלה, חמוץ ופריך ,כרוב ששמו הולך בעולם.

משקה שליבוביץ המקורי מחבל BLacko ביצור ייש וליקר שהחל במאה התשע עשר משזיפים בעיקר נקרא Slivovitz from Lacko , המקפידים מכינים אותו ברמת 70% אלכוהול.

לעומתו ,השליבוביץ Wyborna slivovitz ,שאת יצורו החלו להכין נזירים של מסדר הפרשים של כנסיית הקבר שבירושלים, במאה השתיים עשר ,בחבל Bochnia , צבעו צהוב או חוור שקוף יותר, משקה המיוצר משזיפים ברמה של 70% אלכוהול.
 

מלח משובח הנכרה ממכרה Wieliczka .שקבל שם של מלח משובח ברחבי העולם , בסיפורי הכוח והעוצמה הכלכלית של מלכים פולנים בקרקוב ,שנבנו על רווחים ממכירת המלח בוייליצ'קה, כיום, מכרה המלח בווייליצ'קה, מושך סיורי תיירים מכל רחבי העולם, ומלח מווייליצ'קה משמש, מלבד הצריכה, לשימוש ברפואה ובקוסמטיקה.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור