דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קרקוב ארמון הבישוף קיולק Bishop Ciolek Palace

 

המבנה נקרא גם מוזיאון ארמונו של הבישוף אירסמוס, Palace of Bishop Erasmus Ciolek , ארמון שנבנה ומוזג משני מבנים בשנת 1505,ממוקם ברחוב 17 Kanonicza Street שבעיר העתיקה ,מבנה שהצליח לשמר את הסגנון הגותי והרנסנסי שלו

מבנה בן שלוש קומות ועליית גג, חזית המבנה בנויה מלבנים לאדומות שנצבעו בלבן, פרט לקטעי הצבע האדומים שמכסים את החלונות, דלת עץ מלבנית בכניסה שבצדה הימנית תבליט מגן המשפחה שבנתה את המבנה .

כיום משמש המבנה ,כסניף המוזיאון של המוזיאון הלאומי ,הכניסה בתשלום, כתובתו של המוזיאון 17 Kanonicza street ,המוזיאון סגור בימי שני פתוח בימי ראשון המוזיאון פתוח בשעות 10:00-16:00 ופתוח בשאר ימי השבוע בשעות 10:00-18:00 ,טלפון לתאום 48124291558 .

באוספו של המוזיאון לתצוגה ,מוצגי אומנות מתקופת ימי הביניים לתקופת הרנסנס והברוק הנמצאים בחדרי ארמונו של הבישוף שעבר שיפוץ, ניתן לסייר בחדריו של הבישוף ולהתבונן באוסף חפציו, רהיטיו והתמונות אשר תלוית על קירותיו.

בקומת הקרקע בארמון ניתן לראות את אוסף תמונות וחפצים של הכנסייה האורתודוכסית בין המאות החמש עשר עד המאה העשרים, בקומה מעלייה ניתן להתבונן באוסף אומנות פולנית כנסייתית, במאות שבים המאה החמש עשר לשש עשר, אוסף דיוקנאות של אנשי כמורה ואצילים ,אוסף חפצים שנאספו כאומנות כפרית.

אוסף של תכשיטים כנסייתיים שהיו בשימוש של הבישופים המכהנים, גולת הכותרת באוספים הם שני פסלים בסגנון גותי של המדונה Madonna of Kruzlowa שפוסל בשנת 1420 ופסל המתאר את גת שמנים בעיר העתיקה בירושלים הנקרא Gethsemane ,שעוצב בידי Veit Stoss בשנת 1485.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור