דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברלין ארמון ומוזיאון שרלטונבורג Charlottenburg Palace

 

הכניסה בתשלום, אסור לצלם, בעבר שמו של הארמון היה Lietzenburg palace

כתובת  Spandauer Damm, Charlottenburg ,

פתוח בימים שלישי-שישי בשעות 09:00-17:00,ובימים שבת-ראשון בשעות 10:00-17:00,ביום שני סגור

תחנת מטרו Richard-Wagner-Platz  U7 , Sophie-Charlotte-Platz U2, U12,  S Westend : S41, S42, S46 , אוטובוס Konigin-Elisabeth-Str/Spandauer Damm : 139 .

 

אוסף הבתים ,שנבנה מחוץ לחומות העיר בשלבים , מהווה את מתחם ארמון  Lietzenburg הכולל גם גן מעוצב ומשולב בערוגות פרחים וצמחים על גדות הנהר,הארמון נבנה בסגנון הברוק ,בעבור המלכה סיסי   Electoress Sophie Charlotte בשנים 1695-99,המלכה סופי פעלה רבות לפתח את נושא התרבות בברלין מעצם היותה אישה בעל השכלה,פעולה זאת גרמה לבעלה ובני המלוכה להתנגד לפעולותיה.

בימיה הקצרים כיוון שמתה בגיל 26 הספיקה המלכה להקים מוסדות מדע ותרבות ,השמועות כיצד מתה יכולות למלא ספר בדיוני ,החל מהשמוע שבעל הרגה,שחלתה במחלה סופנית,או אולי התאבדות בכול אופן גילה הצעיר בעת מותה מעורר שאלות.

שמו של הארמון שונה לאחר מותו של המלך בשנת 1705, לארמון  Charlottenburg Palace , החלק הישן של הארמון,כולל את החלק האמצעי של הארמון,אשר פונה גם לגן ומדגיש את הסגלגלות של האולם, בשתי צדדיו של מרכז המבנה ,הוספו שני אגפים נמוכים,בעלי 13 חלונות לאורך הציר, אחד לכל אחד.שני אגפים סימטריים הפונים אל העיר הכוללים חצרות וגדרות אבן וברזל.

בחלק המזרחי נמשך פרוזדור Orangerie ,לאורך 143 מטר,אשר הושלם בשנת 1714,באותה שנה אף הוסף ביתן   pavilion ,במרכז והיוצר מבנה שונה למבנים הקיימים.החלק האחרון של התוספות palace theatre ,  נבנה בשנים1787-91,אך התכנון  הפנימי שונה ונבנה מחדש.מאחורי הארמון הוקם גן בסגנון הברוק עם פינות סימטריות,כתמונת נוף.

הגנים הרחבים המקיפים את הארמון נוטים לכיוון הגננות הקפדנית הצרפתית, מאופיין את הגן, מצבת קבר לבנה mausoleum ,של המלכה  Queen Luise .

אגם קרפנטייך בארמון גדול ומלא ברווזים המחכים להאכלה, ובחורף הכול לבן ומושלג ונראה כמו אגדה ,בגינה ממוקם בית תה שהפך למוזיאון חרסינה,ובקתה מקושטת אשר נבנתה בשנים 1824-25,כבית קיץ למלך King Friedrich Wilhelm II , הבקתה ממוקמת בחזית הארמון .

במהלך מלחמת העולם השנייה נפגע הארמון בחלקו אך שופץ ושוחזר על פי הדגם הישן,המבנה הראשי משמש כמוזיאון  ותערוכות מתחלפות מוצבות באגפים לצידי המבנה הראשי  וגלריה ליצירות של אומנים רומנטיקנים.שני המבנים בעלי הגג הגבוה,משני צידי  Spandauer Damm ,  משמשים את המוזיאון המצרי לאומנות ומוצגים שנתגלו החפירות במצרים.ואוסף האומנות של המאה התשע עשר והעשרים Berggruen .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור